- Home
- Social
- TÂRGU MUREŞ, (14.05.2015, 17:36)
- Adina Oşan , Marian Buga
- Home
- Video
- Politic
- Vești bune
- Economic
- Social
- Externe
- Healthcare Trends
- Marius Tucă Show
- Gândurile lui Cristoiu
- Coronavirus
- Facem România bine
Mureş: Grupare specializată în operaţiuni cu substanţe psihotrope, destructurată
O grupare specializată în operaţiuni cu substanţe psihotrope a fost destructură de către poliţiştii specializaţi în combaterea criminalităţii organizate şi procurorii DIICOT din judeţul Mureş, patru persoane fiind duse la audieri, joi, în urma unor percheziţii, transmite corespondentul MEDIAFAX.
78 afişări

Mureş: Grupare specializată în operaţiuni cu substanţe psihotrope, destructurată (Imagine: Liviu Maftei-Mediafax Foto)
Potrivit unui comunicat de presă remis, joi, de Poliţia Judeţeană Mureş, lucrătorii Brigăzii de Combatere a Criminalităţii Organizate au făcut patru percheziţii, în judeţele Mureş şi Arad, la locuinţele unor persoane bănuite de efectuarea unor operaţiuni cu substanţe susceptibile de a avea efect psihoactiv, transmite corespondentul MEDIAFAX.
"În urma percheziţiilor, au fost descoperite şi ridicate, în vederea analizării şi confiscării, aproximativ 700 de grame de fragmente vegetale susceptibile a conţine substanţe cu efect psihoactiv", se arată în comunicat.
ULTIMELE ȘTIRI
-
Evoluția pandemiei de COVID-19 în lume. Țările din Europa care se pregătesc pentru valul trei
-
Europa de Est a devenit furnizorul de baterii pentru industria electromobilităţii din UE
-
1 martie. Tradiţii şi obiceiuri de sărbătoarea mărţişorului
-
Aleksei Navalnîi a fost transferat într-un alt penitenciar. Anunţul autorităţilor ruse
Patru persoane, cu vârste între 18 şi 30 de ani, au fost duse la audieri.
Acţiunea a fost desfăşurată cu sprijinul Direcţiei Operaţiuni Speciale, precum şi cu luptători din cadrul serviciilor pentru acţiuni speciale din Mureş şi Arad.

Conținutul website-ului www.mediafax.ro este destinat exclusiv informării și uzului dumneavoastră personal. Este interzisă republicarea conținutului acestui site în lipsa unui acord din partea MEDIAFAX. Pentru a obține acest acord, vă rugăm să ne contactați la adresa vanzari@mediafax.ro.




TACATACA.PROSPORT.RO

CANCAN.RO


ULTIMA ORǍ
vezi mai multe