Botiş: Văduvele minerilor care au murit la Uricani vor fi angajate la CNH
13:10, 06 Feb. 2011
Ministrul Muncii, Ioan Botiş, a declarat, la Petroşani, că văduvele minerilor care şi-au pierdut viaţa în explozia de la Mina Uricani vor fi angajate în Compania Naţionale a Huilei.