Bistriţa: Bărbat diagnosticat cu gripă A/H1N1, în stare critică la Spitalul Judeţean
15:56, 27 Ian. 2011
Un bărbat de 53 de ani din Măgura Ilvei, diagnosticat cu gripă A/H1N1, este internat în stare gravă la Secţia de Terapie Intensivă a Spitalului Judeţean de Urgenţă Bistriţa-Năsăud, medicii fiind rezervaţi în privinţa şanselor lui de supravieţuire, deoarece mai are probleme cardiace şi respiratorii.