- Home
- Social
- TIMIŞOARA, (06.05.2011, 19:07)
- Bogdan Marta , Bogdan Marta , Szasz Jutka ,
- Home
- Politic
- Economic
- Social
- Externe
- Sănătate
- Sport
- Life-Inedit
- Meteo
- Healthcare Trends
- Economia digitală
- Facem România Bine
- Ieși pe plus
- Video
Trei persoane au murit în urma unui accident care a avut loc pe DN 59, în Timiş
Trei persoane au murit în urma unui accident care a avut loc, vineri seară, pe DN 59, între localităţile Şag şi Jebel, judeţul Timiş, după ce două maşini s-au ciocnit frontal pe un pod.
637 afișări

Trei persoane au murit în urma unui accident care a avut loc pe DN 59, în Timiş (Imagine: Arhiva Mediafax Foto)
Traficul pe DN 59, blocat, vineri seară, între localităţile Jebel şi Şag, judeţul Timiş, a fost reluat pe ambele sensuri după aproximativ două ore de la producerea accidentului.
Purtătorul de cuvânt al Inspectoratului de Poliţie Timiş, Mădălina Mezdrea, a declarat, vineri, corespondentului MEDIAFAX că circulaţia se desfăşoară normal pe DN 59, după ce maşinile implicate în accident au fost ridicate de pe şosea.
"Circulaţia se desfăşoară normal la această oră. Maşinile implicate în accident au fost ridicate, iar drumul a fost curăţat", a spus Mădălina Mezdrea.
ULTIMELE ȘTIRI
-
A rămas însărcinată de două ori în cinci zile. Medicii erau la fel de confuzi ca și femeia
-
Romgaz şi Socar Trading au semnat un nou contract pentru livrarea de gaze naturale azere în România
-
Rusia vrea să şteargă Ucraina de pe harta lumii: Sfârşitul inevitabil ca stat se apropie
-
Sirene de alarmă aeriană la Kiev, chiar la începutul summitului UE-Ucraina
Potrivit sursei citate, din primele date reiese că accidentul ar fi avut loc din cauza unui şofer care a intrat pe contrasens, urmând ca după o expertiză să fie stabilit cine este vinovatul.
Mezdrea a spus că, deşi iniţial martorii au anunţat la 112 că sunt patru victime, la faţa locului poliţiştii au constatat că în accident au fost implicate cinci persoane, din care trei au murit, iar două au fost accidentate grav.
Accidentul a avut loc, vineri seară, pe DN 59, între localităţile Şag şi Jebel, judeţul Timiş, după ce două maşini s-au ciocnit frontal pe un pod, traficul fiind blocat pe ambele sensuri.

Conținutul website-ului www.mediafax.ro este destinat exclusiv informării și uzului dumneavoastră personal. Este interzisă republicarea conținutului acestui site în lipsa unui acord din partea MEDIAFAX. Pentru a obține acest acord, vă rugăm să ne contactați la adresa vanzari@mediafax.ro.



PROSPORT.RO

CANCAN.RO



ULTIMA ORǍ
vezi mai multe