- Home
- Politic
- Economic
- Social
- Externe
- Sănătate
- Sport
- Life-Inedit
- Meteo
- Healthcare Trends
- Economia digitală
- Facem România Bine
- Ieși pe plus
- Video
Trenduri de călătorie în România. Turcia - destinaţia cu cea mai mare creştere în căutările de cazare
- Destinaţiile preferate de vacanţă ale românilor, anul trecut, au fost Bulgaria, Turcia şi Grecia, iar ca oraşe Varna, Sunny Beach şi Hurghada.
- Destinaţia cu cea mai mare creştere în căutările de cazare a fost Turcia.

Destinaţiile preferate ale românilor pentru zboruri, anul trecut, conform căutărilor pe Google, au fost Italia, Spania şi Marea Britanie.
Ca oraşe, cele mai căutate pentru zboruri au fost Londra, Paris şi Roma.
Dincolo de ţările cu o numeroasă diaspora românească, se remarcă prezenţa între cele mai căutate destinaţii pentru zboruri Emiratele Arabe Unite (Dubai) şi Ţările de Jos (Amsterdam).
ULTIMELE ȘTIRI
-
FOTO. Cum arată Donald Trump într-o fotografie generată de inteligența artifcială
-
Asistentul virtual Eva al ANRE, integrat cu ChatGPT
-
Guvernul n-a găsit soluţii pentru piaţa asigurărilor: Hotărârea privind plafonarea preţurilor la RCA, retrasă de ASF
-
Ofensiva Rusiei pare să se clatine. Trupele ucrainene pregătesc contraatacul
Destinaţiile preferate de vacanţă ale românilor, anul trecut, au fost Bulgaria, Turcia şi Grecia, iar ca oraşe Varna, Sunny Beach şi Hurghada. Destinaţia cu cea mai mare creştere în căutările de cazare pe Google în 2022 din România a fost Turcia, care are şi cele mai multe localităţi în top - cinci.
Ţările cu cea mai mare diaspora românească generează cel mai mare interes în căutările după zboruri către România.
Oraşele din România cu cea mai mare creştere a interesului pentru cazări au fost, în 2022, Bucureşti, Craiova şi Geoagiu-Băi.
Oraşele din România cu cea mai mare creştere a cererii de cazare au fost, anul trecut, Bucureşti, Craiova, Geoagiu-Băi, Otopeni, Iaşi, Timişoara, Târgu Ocna, Sărata-Monteoru, Cluj-Napoca şi Căciulata.

Pentru cele mai importante ştiri ale zilei, transmise în timp real şi prezentate echidistant, daţi LIKE paginii noastre de Facebook!
Urmărește Mediafax pe Instagram ca să vezi imagini spectaculoase și povești din toată lumea!
Conținutul website-ului www.mediafax.ro este destinat exclusiv informării și uzului dumneavoastră personal. Este interzisă republicarea conținutului acestui site în lipsa unui acord din partea MEDIAFAX. Pentru a obține acest acord, vă rugăm să ne contactați la adresa vanzari@mediafax.ro.



PROSPORT.RO

CANCAN.RO

GANDUL.RO


ŞTIRILE ZILEI
-
astăzi, 13:52
LIVE TEXT Războiul din Ucraina, anul 2, ziua 29. Ucraina anunţă contraofensiva / Zelenski crede că victoria este posibilă în acest an / Experţii cred că Rusia se va prăbuşi până în 2033, dar Medvedev contrazice cifrele şi îl citează pe Stalin / Aghiotantul lui Putin nu lasă din gură ameninţarea nucleară / Estonia nu glumeşte: a expulzat un diplomat rus / Sechestru pe averea soţiei lui Medvedciuk
-
astăzi, 13:36
Maramureş: Femeie de 80 de ani, lovită de o maşină de poliţie