Prima pagină » Social » Un copil de patru ani din Focşani a ajuns în stare gravă la spital după ce s-a înecat în cadă

Un copil de patru ani din Focşani a ajuns în stare gravă la spital după ce s-a înecat în cadă

Un copil în vârstă de patru ani a ajuns în stare gravă la Unitatea de Primiri Urgenţe a Spitalului Judeţean Sf. Pantelimon din Focşani, după ce s-a înecat în cadă, transmite corespondentul MEDIAFAX.
Un copil de patru ani din Focşani a ajuns în stare gravă la spital după ce s-a înecat în cadă
21 feb. 2018, 22:41, Social

Incidentul s-a produs miercuri seara, iar, la ora transmiterii ştirii, băiatul de patru ani se află la terapie intensivă. Medicii au reuşit să-l stabilizeze, dar copilul a rămas sub supraveghere.

Potrivit unor surse din cadrul unităţii medicale, băiatul din Focşani a ajuns la spital în jurul orei 18.00, fiind transportat cu o salvare. Se pare că victima s-a înecat în cadă, în timp ce făcea baie.

Copilul a ajuns în stare gravă la UPU, dar medicii au reuşit să-l salveze. El va rămâne internat la spital până când medicii vor stabili că viaţa nu îi mai este pusă în pericol. Cazul este anchetat şi de Poliţie.

 

Recomandarea video

Am observat că ne citești din . Avem o versiune dedicată acestei țări. Vrei să o încerci?
Da