Prima pagină » Social » Un poliţist timişorean, aflat în afara orelor de program, a prins un hoţ de buzunare

Un poliţist timişorean, aflat în afara orelor de program, a prins un hoţ de buzunare

Un poliţist timişorean, aflat în afara orelor de program, a prins un bărbat în timp ce fura un portofel din poşeta unei femei, imobilizându-l şi predându-l colegilor de la investigaţii criminale.
05 apr. 2011, 14:36, Social

Ofiţerul de la Secţia 4 se afla în centrul oraşului Timişoara, luni la prânz, când a observat un tânăr care se uita insistent la poşeta unei femei, se arată într-un comunicat de presă de marţi al Poliţiei Române.

Acesta a urmărit discret tânărul şi a reuşit să-l prindă în timp ce scotea din poşeta femeii un portofel, cu acte de identitate şi suma de 414 de lei.

Poliţistul l-a imobilizat pe bărbat şi l-a identificat, stabilind că se numeşte Lajos G., de 31 de ani din Timişoara şi a sesizat colegii de la Biroul de Investigaţii Criminale, care l-au preluat pentru continuarea cercetărilor.

În cauză a fost întocmit dosar penal pentru furt calificat, suspectul fiind reţinut pentru 24 ore. El urmează să fie prezentat Parchetului de pe lângă Judecătoria Timişoara cu propunere de arestare preventivă.

Am observat că ne citești din . Avem o versiune dedicată acestei țări. Vrei să o încerci?
Da