Astra Ploieşti - Internaţional Curtea de Argeş, scor 1-1, în Liga I

Formaţia Astra Ploieşti a terminat la egalitate, vineri, scor 1-1 (0-1), partida susţinută, pe teren propriu, cu Internaţional Curtea de Argeş, în etapa a XXVIII-a a Ligii I.

15 afișări
Imaginea articolului Astra Ploieşti - Internaţional Curtea de Argeş, scor 1-1, în Liga I

Golul gazdelor a fost marcat de Carando '80, în timp ce pentru oaspeţi a înscris Apostu '27.

În minutul 27, atacantul oaspeţilor Bogdan Apostu a primit o pasă în interiorul careului gazdelor şi a marcat cu un şut de la aproximativ zece metri.

În minutul 80, mijlocaşul gazdelor Claudiu Tudor a centrat de pe partea dreaptă, iar mingea a ajuns în interiorul careului oaspeţilor la Carando, care a marcat cu un şut de la cinci metri.

Astra Ploieşti: 82. Miron - 4. Mihalache, 5. Rohat, 23. Mendez, 3. Oprsal - 18. Strătilă, 8. Takayuki, 16. V. Gheorghe (10. Cl. Tudor '77), 21. A. Stan (14. Vădrariu '46) - 9. D. Silva (27. Carando '46) 11. Gussev. Antrenor: Nicolo Napoli.

International Curtea de Argeş: 12. Popa - 2. Băcilă, 3. Viera, 27. Pintilii, 25. Neagu - 5. E. Kone, 28. Menassel, 14. Voiculeţ (8. Vezan '87), 24. Frăsineanu - 30. D. Stan (18. Antohi '85), 9. Apostu (19. Zăgrean '70). Antrenor: Ionuţ Badea.

Cartonaşe galbene: Rohat '24, Tudor '85, Mendez '90 / Popa '90, Frăsineanu '90.

Arbitri: Istvan Kovacs (central) - Micloş Nagy, Radu Ghinguleac (asistenţi) - Adrian Stănescu (rezervă).

Observatori: Dan Petrescu, Romeo Pascu.

La partida de la Ploieşti au asistat aproximativ 700 de spectatori.