Prima pagină » Sport » Begu a învins-o pe Venus Williams la Bad Homburg

Begu a învins-o pe Venus Williams la Bad Homburg

Irina Begu a învins-o luni seara pe Venus Williams în trei seturi la turneul de la Bad Homburg.
Begu a învins-o pe Venus Williams la Bad Homburg
Sursa foto: Dragos Pascaneanu/Mediafax Foto
Cosmin Pirv
22 iun. 2026, 22:13, Sport

Românca s-a impus în fața jucătoarei Venus Williams, beneficiara unui wildcard, într-un meci care a durat aproape trei ore.

Scorul a fost 6-2, 4-6, 7-6 (6).

Românca s-a calificat astfel în optimile de finală ale tuerneului WTA 500.

În următoarea fază, Irina Begu o va întâlni pe jucătoarea din Cehia, Karolina Muchova, a patra favorită a turneului.

Am observat că ne citești din . Avem o versiune dedicată acestei țări. Vrei să o încerci?
Da