Concordia Chiajna - FC Vaslui, scor 1-1, în Liga I

Formaţia FC Vaslui a terminat la egalitate, scor 1-1, partida disputată duminică, în deplasare, cu echipa Concordia Chiajna, în etapa a XXVII-a a Ligii I.

274 afișări
Imaginea articolului Concordia Chiajna - FC Vaslui, scor 1-1, în Liga I

FC Vaslui a deschis scorul prin Buhăescu, în minutul 28. Concordia Chiajna a egalat în minutul 56, prin Welington.

0-1: Buhăescu înscrie profitând de o eroare a lui Niţă, care a respins mingea în faţă la un şut al lui Antal.

1-1: Welington scapă singur cu portarul şi egalează cu un şut la colţul lung.

Concordia Chiajna: Niţă - Belu, Leca, Ghionea, Bambara - Pană (Zuluf '77), Ispir, Purece (Novac '82) - Serediuc (Popovici '56), Welington, Coşereanu. Antrenor: Ilie Stan.

FC Vaslui: Cerniasukas - Milanov, Celeban, Varela, Sălăgeanu - N'Doye (Caue '67), R. Costin - Antal (Temwanjera '85), Sânmărtean, Stanciu - Buhăescu (Tendeng '75). Antrenor: Gabi Balint.

Cartonaşe galbene: Ghionea '51, Welington '61 / Sânmărtean '69.

Arbitri: Istvan Kovacs (central) - Aurel Oniţă, Daniel Mitruţi (asistenţi) - Cristina Babadac (rezervă).

Observatori: Silviu Bogdan, Nicolae Dobrescu.