Fundaşul Cosmin Moţi a marcat un gol pentru Ludogoreţ Razgrad, care a învins, joi, în deplasare, cu scorul de 2-0, echipa portugheză Sporting Braga, în etapa a treia a grupelor Ligii Europa.

520 afișări
Imaginea articolului Cosmin Moţi a marcat un gol pentru Ludogoreţ în Liga Europa. Rezultatele înregistrate în etapa a 3-a a grupelor din UEFA Europa League

Cosmin Moţi a marcat un gol pentru Ludogoreţ în Liga Europa. Rezultatele înregistrate în etapa a 3-a a grupelor Europa League

Internaţionalul român, care a fost integralist, a deschis scorul în minutul 25, cu o lovitură de cap, iar Raul Silva a marcat în propria poartă în minutul 57.

La oaspeţi, atacantul Claudiu Keşeru a fost rezervă şi a intrat în minutul 84, în locul lui Jodi Lukoki.

În celălalt meci din grupa C, Hoffenheim a învins, pe teren propriu, Istanbul Başakşehir, scor 3-1, şi a obţinut primele puncte sale puncte, în trei etape.

În urma acestor rezultate, Ludogoreţ ocupă primul loc, cu şapte puncte, urmată de Braga – 6 puncte, Hoffenheim – 3 şi Başakşehir – 1.

Rezultatele înregistrate în runda a treia a Ligii Europa:

Grupa A:
Astana - Maccabi Tel-Aviv 4-0 (Twumasi 34-pen., 42, Kabananga 47, 52)
Villarreal - Slavia Praga 2-2 (Trigueros 41, Bacca 44/Necid 18, Danny 30)

Grupa B:
Dinamo Kiev - Young Boys Berna 2-2 (Mbokani 35, Morozyuk 49/Assale 17, 40)
Skenderbeu - Partizan Belgrad 0-0

Grupa C:
Braga - Ludogoreţ 0-2 (Moţi 25, R. Silva-aut. 57)
Hoffenheim - Istanbul Başakşehir 3-1 (Hubner 52, Amiri 59, Schulz 75/Napoleoni 90+3)

Grupa D:
AC Milan - AEK Atena 0-0
Austria Viena - Rijeka 1-3 (Friesenbicher 90/Gavranovic 21, 31, Kvrzic 90+3)

Grupa E:
Everton - Olympique Lyon 1-2 (A. Williams 69/Fekir 6-pen., B. Traore 75)
Atalanta - Apollon Limassol 3-1 (Ilicic 12, Petanga 64, Freuler/Schembri 59)

Grupa F:
Fastav Zlin - FC Copenhaga 1-1 (Diop 11/Ankersen 19)
Sheriff Tiraspol - Lokomotiv Moscova 1-1 (Badibanga 31/Miranchuk 17)

Grupa G:
Hapoel Be'er Sheva - FCSB 1-2 (Cuenca 88/Gnohere 70, 75)
Lugano - Viktoria Plzen 3-2 (Bottani 63, Carlinhos 70, Gerndt 88/Krmencik 76, Bakos 90)

Grupa H:
Steaua Roşie Belgrad - Arsenal 0-1 (Giroud 85)
BATE Borisov - FC Köln 1-0 (Rios 55)

Grupa I:
Olympique Marseille - Vitoria Guimaraes 2-1 (Ocampos 28, M. Lopez 76/R. Martins 17)
Konyaspor - FC Salzburg 0-2 (Gulbradsen 6, Dabbur 80)

Grupa J:
Ostersund - Athletic Bilbao 2-2 (Gero 52, Edwards 64/Aduriz 14, I. Williams 89)
Zorya Luhansk - Hertha Berlin 2-1 (Silas 42, Svatok 79/Selke 56)

Grupa K:
OGC Nice - Lazio Roma 1-3 (Balotelli 4/Caicedo 5, M. Savic 65, 89)
Zulte Waregem - Vitesse Arnhem 1-1 (Kashia 23-aut./Bruns 27)

Grupa L:
Zenit - Rosenborg 3-1 (Rigoni 2, 69, 75/Helland 88)
Vardar Skopje - Real Sociedad 0-6 (Oyarzabal 12, W. Jose 34, 42, 55, 59, De la Bella 90)