- Home
- Sport
- BOTOŞANI, (18.01.2014, 18:24)
- Departamentul Sport - Mediafax
- Home
- Politic
- Economic
- Social
- Externe
- Sănătate
- Sport
- Life-Inedit
- Meteo
- Healthcare Trends
- Economia digitală
- Facem România Bine
- Ieși pe plus
- Video
Debrecen VSC - FC Botoşani, scor 1-1, într-un meci amical
Formaţia FC Botoşani a terminat la egalitate, scor 1-1 (0-1), partida amicală disputată sâmbătă, în Ungaria, în compania formaţiei Debrecen VSC.
95 afișări

Debrecen VSC - FC Botoşani, scor 1-1, într-un meci amical (Imagine: Mircea Roşca/Arhiva Mediafax Foto)
Gazdele au deschis scorul în minutul 15, prin Kulcsar, în timp ce pentru botoşăneni a înscris Cârjan, în minutul 77.
Antrenorul Leontin Grozavu a început partida cu formula: Curileac - Patache, Tincu, Plămadă, Axinte - Fulop, Puri, Croitoru, Dinga - Hadnagy, Vertelis. În partea secundă, pentru botoşăneni au jucat: Lazar - C. Dinu, Poverlovici, Ursu, Jardan - Dangi, Vaşvari, Vraciu, Codoban - Cârjan, Vertelis.
În primul meci amical disputat în această iarnă, FC Botoşani a învins echipa de Liga a IV-a, Luceafărul II Oradea, cu scorul de 5-1.
ULTIMELE ȘTIRI
-
O elevă de 11 ani a supraviețuit masacrului din Texas, prefăcându-se că e moartă și acoperindu-se cu sângele unui prieten
-
Prinţul William ar putea deveni regele Marii Britanii după moartea reginei Elisabeta?
-
Peste 2.500 de copii ucraineni sunt înscrişi în grădiniţele şi şcolile din România
-
S-a dat drumul la robinetul cu milioane pentru investiţii realizate prin PNDL
Botoşănenii vor susţine următorul meci amical din cadrul stagiului de pregătire de la Băile Felix, miercuri, 22 ianuarie, în compania formaţiei Olimpia Satu Mare.



Conținutul website-ului www.mediafax.ro este destinat exclusiv informării și uzului dumneavoastră personal. Este interzisă republicarea conținutului acestui site în lipsa unui acord din partea MEDIAFAX. Pentru a obține acest acord, vă rugăm să ne contactați la adresa vanzari@mediafax.ro.





PROSPORT.RO

CANCAN.RO


ULTIMA ORǍ
vezi mai multe
ŞTIRILE ZILEI
-
astăzi, 20:25
Pacienţii cu variola maimuţei ar trebui să evite contactul cu animalele de companie
-
astăzi, 20:17
LIVE TEXT Războiul din Ucraina, ziua a 93-a. Rusia a pus 500 de mine în Marea Neagră / Armata rusă cucereşte noi poziţii pe linia frontului / Rezistenţa ucraineană continuă în estul ţării / Primul raport internaţional care arată că ruşii comit genocid / Şefa diplomaţiei britanice: dacă Putin câştigă războiul, nu mai suntem în siguranţă / Invadatorii, comparaţi cu barbarii lui Ginghis Han