Prima pagină » Sport » Dinamo pierde, scor 1-2, meciul cu Vorskla Poltava din Liga Europa

Dinamo pierde, scor 1-2, meciul cu Vorskla Poltava din Liga Europa

Echipa Dinamo Bucureşti a pierdut, scor 1-2 (0-1), partida disputată, joi, în deplasare, cu formaţia ucraineană Vorskla Poltava, din manşa întâi a play-off-ului Ligii Europa.
Dinamo pierde, scor 1-2, meciul cu Vorskla Poltava din Liga Europa
Liliana Micu
18 aug. 2011, 20:00, Sport

Au marcat: Krivoşeienko ’32, Rebenok ’89 / M. Niculae ’58;

Cartonaşe galbene: D. Grigore ’24 şi ’64, M. Niculae ’70, Alexe ’80;

Cartonaşe roşii: D. Grigore ’64;

Vorskla Poltava: Dolganski – Dallku, Kurilov, Cesnakov, Selin – Krivoşeienko (Barannik ’87), Krasnopiorov, Markoski (Oberemko ’46), Rebenok – Januzi (Gromov ’77), Bezus.

Dinamo: Bălgrădean – Scarlatache, D. Grigore, Moţi, Diabate – Torje, D. Kone, D. Stoica, C. Munteanu (Alexe ’75) – Dănciulescu, M. Niculae (L. Ganea ’85).

Dinamoviştii au trimis de două ori mingea în bară, prin Moţi ’18 şi Torje ’57. Formaţia bucureşteană a evoluat în zece jucători după eliminarea lui Dragoş Grigore (două cartonaşe galebene). Gazdele au lovit şi ele transversala în minutul 47.

Returul va avea loc joia viitoare la Bucureşti.

Am observat că ne citești din . Avem o versiune dedicată acestei țări. Vrei să o încerci?
Da