Egal obţinut de Voluntari în prelungiri, dintr-un penalty, cu Hermannstadt

• FC Voluntari şi Hermannstadt au remizat, luni, 1-1, într-o partidă din etapa a 24-a a Superligii de fotbal.
  • Ilfovenii au egalat dintr-un penalty, în prelungirile partidei.
75 afișări
Imaginea articolului Egal obţinut de Voluntari în prelungiri, dintr-un penalty, cu Hermannstadt

Sursă foto: Facebook/FC Voluntari

FC Voluntari a izbutit să scoată un egal acasă cu Hermannstadt în prelungirile meciului.

Arbitrul partidei, Szabolcs Kovacs, nu a remarcat în primă instanţă faultul în careu asupra lui Dumiter, însă a fost atenţionat din camera VAR.

După ce a revăzut faza a dictat penalty pentru Voluntari. Lovitura de la 11 metri a fost transformată de Daniel Florea.

A fost primul meci pe banca tehnică a Voluntariului pentru Nicolae Dică.

În urma acestui rezultat FC Voluntari a urcat pe locul 13 în clasamentul Superligii, cu 26 de puncte, în vreme ce Hermannstadt îşi păstrează locul 7, având 33 de puncte.