Farul Constanţa a învins Dacia Mioveni

Echipa Farul Constanţa a învins, duminică, în deplasare, cu scorul de 3-2 (2-1), formaţia Dacia Mioveni, într-un meci contând pentru etapa a XXX-a a Ligii I.

23 afișări
Imaginea articolului Farul Constanţa a învins Dacia Mioveni

Ion Marin, antrenorul echipei Farul Constanţa (Imagine: Mediafax Foto)

Pentru Dacia au marcat Neagoe '3, Cr. Bratu '58, în timp ce pentru Farul au înscris Nae '16, Gosici '24 şi Gerlem '64.

Dacia Mioveni a deschis scorul în minutul 3, prin Robert Neagoe, care a marcat de la 14 metri.

Marius Nae a restabilit egalitatea în minutul 16, când a înscris din unghi, direct sub transversală.

Gosici a marcat primul său gol pentru Farul în minutul 24, când, după o acţiune a lui Gerlem pe partea stângă, a primit mingea şi a şutat de la 10 metri.

Cristi Bratu a restabilit egalitatea în minutul 58, după ce a marcat cu un şut la colţul lung.

Din minutul 59, Farul a evoluat cu un jucător mai puţin, după ce Pătraşcu a fost eliminat.

Brazilianul Gerlem a readus Farul în avantaj, în minutul 64, când a înscris cu capul din plonjon.

În minutele de prelungire, Farul a evoluat în 9 jucători, după ce Voiculeţ a fost eliminat pentru cumul de cartonaşe.

Meciul a fost arbitrat de o brigadă formată din Sorin Corpodean (centru) - Marcel Savaniu, Irina Mârţ (asistenţi) - Adrian Comănescu (rezervă).

Observatori au fost Mircea Stoenescu şi Florin Prunea.

Tehnicianul echipei Dacia Mioveni, Sorin Cârţu, nu a fost prezent la meci.