Farul Constanţa - Poli Iaşi, scor 0-3, în Liga I

Echipa Farul Constanţa a pierdut, vineri, pe teren propriu, cu scorul de 0-3 (0-0), meciul susţinut în compania formaţiei Poli Iaşi, primul al etapei a XXII-a a Ligii I.

31 afișări
Imaginea articolului Farul Constanţa - Poli Iaşi, scor 0-3, în Liga I

Antrenorul echiepi Poli Iaşi Cristiano Bergodi (Imagine: Mediafax Foto)

Golurile au fost marcate de Montiel '57, Bratu '72 şi A. Cristea '90+2.

În minutul 57, Montiel a marcat cu un şut deviat de la 22 de metri.

Poli Iaşi şi-a mărit avantajul în minutul 72, când, după o incursiune pe dreapta, Viveiros a centrat, iar Bratu a marcat din şase metri.

Andrei Cristea a marcat pentru scor de forfait în minutul 90+2, cu un şut plasat de la aproximativ 13 metri.

Farul Constanţa: 1. G. Curcă - 77. Măţel, 23. Pătraşcu, 4. Rastovaci, 5. Vukomanovici - 7. Băcilă, 11. Larie (18. Voiculeţ '59), 20. Rusmir, 10. Gerlem (9. Alibec '70) - 14. Nanu (85. Gosici '73), 13. Chico. Antrenor: Ion Marin.

Poli Iaşi: 12. Pleşca - 77. Buta, 23. Adr. Ilie, 28. Cr. Munteanu (3. Onuţ '51), 5. Pecnik (30. P. Jovanovici '65) - 16. Viveiros, 25. Milea (8. Ignatov '81), 19. Montiel, 18. Miclea - 13. Cr. Bratu, 10. A. Cristea. Antrenor: Cristiano Bergodi.

Cartonaşe galbene: Gerlem '37 / Bratu '72, A. Cristea '74

Meciul a fost arbitrat de Alexandru Deaconu, ajutat la cele două linii de Nicolae Megheşan şi Mugurel Bogdan Velicu, în timp ce arbitru de rezervă a fost Ionică Serea.

Observatori la partida de la Constanţa au fost Marius Cheregi şi Alexandru Popescu.

La meci au asistat circa 1.000 de spectatori, din care 20 de fani ai formaţiei Poli Iaşi.

În repriza a doua, fanii echipei constănţene au scandat: "Demisia" şi "Marş la Dinamo". Imediat după golul al doilea al formaţiei Poli Iaşi, lumea a început să plece de la stadion. De asemenea, spectatorii au scandat numele lui Petre Grigoraş, fost antrenor la Farul şi actual tehnician al formaţiei Oţelul Galaţi.