FC Rostov, echipa lui Andrei Prepeliţă, s-a calificat în optimile Europa League

Mijlocaşul Andrei Prepeliţă a jucat 45 de minute pentru FC Rostov în remiza din deplasare cu Sparta Praga, scor 1-1, joi, în returul şaisprezecimilor de finală din Europa League, iar formaţia rusă s-a calificat în rundă următoare a competiţiei.

5 afișări

Dmitri Poloz a deschis scorul pentru oaspeţi în minutul 13. Gazdele au rămas în zece oameni în minutul 67, după eliminarea lui Nhamoinesu Costa, dar Vyacheslav Karavaev a egalat în minutul 84.

În partida tur, Rostov a câştigat în faţa propriilor suporteri cu 4-0.

Praga: Koubek - Karavaev, Mazuch (Havelka 46'), Kadlec, Costa - Sacek, Cermak, Holek, Albiach (Hybs 70') - Julis, Pulkrab (Sural 40'). Antrenor: Tomas Pozar.

Rostov: Medvedev - Kalachev, Mevlja, Navas, Granat (Terentjev 70'), Kudryashov - Noboa, Erokhin, Gatcan (Prepeliţă 46') - Bukharov (Azmoun 46'), Poloz. Antrenor: Ivan Daniliants.