FC Timişoara a învins în deplasare pe Dinamo Bucureşti, scor 2-1

Echipa FC Timişoara a învins, joi, în deplasare, cu scorul de 2-1 (1-0), formaţia Dinamo Bucureşti, în ultimul meci al etapei a XXXI-a a Ligii I.

22 afișări
Imaginea articolului FC Timişoara a învins în deplasare pe Dinamo Bucureşti, scor 2-1

FC Timişoara a învins în deplasare pe Dinamo Bucureşti, scor 2-1 (Imagine: George Filip/Mediafax Foto)

Gazdele au marcat prin Marius Niculae '63, iar oaspeţii au punctat prin Goga '45 şi Cociş '49.

În minutul 45, Goga a evitat ofsaidul, a rămas singur cu portarul gazdelor şi a deschis scorul.

FC Timişoara şi-a mărit avantajul pe tabela de marcaj în minutul 49 după o acţiune a lui Sepsi pe partea dreaptă, Cociş a primit mingea la marginea careului, l-a driblat pe Scarlatache si l-a învins pe Curcă, printr-un şut la colţul scurt, de la 15 metri.

În minutul 63, Rus i-a pasat de pe partea dreaptă lui Marius Niculae, iar acesta a înscris printr-un şut cu pământul, de la opt metri, lateral stânga: scor 1-2.

Dinamo Bucureşti: 36. Curcă - 6. Rus, 21. D. Grigore (5. D. Kone '35), 25. Scarlatache, 8. Boştină - 20. Ad. Cristea (7. Zicu '55), 29. N'Doye, 26. Mărgăritescu, 10. Alexe - 17. An. Cristea (15. Fl. Bratu '72), 9. M. Niculae. Antrenor: Cornel Ţălnar.

FC Timişoara: 99. Taborda - 2. Bonfim, 16. Luchin, 28. Cisovsky, 8. Sepsi - 7. Curtean (77. Dede '77), 5. Alexa, 55. Bourceanu, 34. Contra (23. Maxim '86) - 9. Cociş (10. Parks '81), 21. Goga. Antrenor: Ioan Ovidiu Sabău.

Cartonaşe galbene: D. Grigore '18, Mărgăritescu '27, M. Niculae '82 / Taborda '80, Bourceanu '89, Sepsi '90+1.

Arbitri: Alexandru Deaconu (central) - Cristian Nica, Eduard Dumitrescu (asistenţi) - Cătălin Popa (rezervă).

Observatori: Alexandru Popescu, Mircea Neşu.

Supervizor: Valentin Alexandru.

La meci au asistat aproximativ 4.000 de spectatori, printre care circa 100 de suporteri ai formaţiei oaspete.

Urmăreşte evoluţia echipei tale favorite, live pe telefonul tău mobil. Pentru mai multe detalii click aici.