FC Timişoara - FC Vaslui, scor 0-1, în Liga I

Echipa FC Vaslui a învins, luni, în deplasare, formaţia FC Timişoara, scor 1-0 (1-0), într-un meci din cadrul etapei a XXIV-a a Ligii I.

19 afișări
Imaginea articolului FC Timişoara - FC Vaslui, scor 0-1, în Liga I

FC Timişoara - FC Vaslui, scor 0-1, în Liga I (Imagine: Cosmin Dan/Mediafax Foto)

Golul a fost marcat în minutul 13 de Costly. Atacantul oaspeţilor a intrat în careu, l-a driblat pe portarul Taborda şi a trimis mingea în poarta goală.

FC Vaslui a jucat în inferioritate numerică din minutul 38, când Pavlovic a fost eliminat pentru două cartonaşe galbene.

În minutul 58, arbitrul a considerat că fundaşul vasluian Dinu Sănmărtean, aflat în propriul careu, a atins mingea cu mâna. Goga a executat penaltiul pe centrul porţii, iar Kuciak a apărat.

FC Timişoara: 99. Taborda - 2. Bonfim, 16. Luchin, 6. Nibombe, 8. Sepsi - 34. Contra (20. Cl. Ionescu '69), 5. Alexa, 55. Bourceanu (10. Parks '46), 7. Curtean (18. Chiţu '59) - 11. Mansour, 21. Goga. Antrenor: Ioan Ovidiu Sabău.

FC Vaslui: 1. Kuciak - 20. Milanov, 6. Gladstone, 3. Papp, 17. D. Sănmărtean (14. Akakpo '79) - 31. Gheorghiu (16. Zubar '41), 30. R. Costin, 23. Pavlovic, 10. Gerlem (8. Zmeu '73) - 80 Wesley, 13. Costly. Antrenor: Marius Lăcătuş.

Cartonaşe galbene: Taborda '13, Alexa '48 / Papp '11, Pavlovic '29 şi '38, Costly '44.

Cartonaş roşu: Pavlovic '38.

Arbitri: Radu Petrescu (centru) - Zoltan Szekely, Ioan Onicaş (asistenţi) - Marian Balaci (rezervă)

Observatori: Daniel Prodan şi Patriţiu Abrudan.

Supervizor: Vasile Avram.

La meci, au asistat aproximativ 13.000 de spectatori.