FC Vaslui a învins cu 1-0 Gaz Metan Mediaş

Echipa FC Vaslui s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României Timişoreana, după ce a învins, marţi, la Mediaş, cu scorul de 1-0 (1-0), formaţia Gaz Metan, în optimile de finală ale competiţiei.

15 afișări
Imaginea articolului FC Vaslui a învins cu 1-0 Gaz Metan Mediaş

Marius Lăcătuş, antrenorul echipei FC Vaslui (Imagine: Liviu Chirica/Mediafax Foto)

Golul echipei moldovene a fost marcat, în minutul 44, de Lucian Burdujan, care a şutat în poarta apărată de Vâtcă, după o centrare de pe stângă de la Gerlem.

În minutul 70, un şut al lui Pârvulescu (Gaz Metan) de la aproximativ 12 metri a lovit bara.

Două minute mai târziu şi vasluienii au lovit bara transversală prin Wesley, care a încercat un lob peste portarul Vâtcă.

Gaz Metan: 82. Vâtcă - 8. Buzean, 19. Lazăr, 13. Akaky (20. Nohai '83), 15. Hoban - 5. Munteanu (11. Cigan '60), 21. Todea, 27. Eric Oliveira (16. Zaharia '85), 17. Dudiţă, 22. Pârvulescu - 10. Bud. Antrenor: Cristian Pustai

FC Vaslui: 1. Kuciak - 15. Buhuş, 16. Zubar, 26. Farkas (14. Akakpo '60), 27. Hugo Luz - 30. Raul Costin, 80. Wesley, 23. Pavlovici, 10. Gerlem (7. Buhăescu '80) - 9. Burdujan, 19. Temwanjera (21. Jovanovici '87). Antrenor: Marius Lăcătuş.

Cartonaşe galbene: Eric Oliveira '8, Pârvulescu '90+3 / Raul Costin '27, Buhuş '32

Arbitri: Augustus Constantin (central) - Adrian Vidan, Ioan Onicaş (asistenţi) - Paul Vasile Unimatan (rezervă)

Observatori: Dan Petrescu, Petre Mehedinţu.

La meciul disputat pe stadionul din Mediaş au asistat aproximativ 1.500 de spectatori.