FC Voluntari – Universitatea Craiova 1-2, în etapa a opta din Liga 1

Universitatea Craiova s-a impus, vineri, în faţa lui FC Voluntari, cu scorul de 2-1, în etapa a opta a Ligii 1.

121 afișări
Imaginea articolului FC Voluntari – Universitatea Craiova 1-2, în etapa a opta din Liga 1

FC Voluntari a deschis scorul, în minutul 16, prin golul marcat de Avto. Universitatea Craiova a egalat, în minutul 46, prin golul lui Mihăilă. Cicâldău a ratat un penalty, în minutul 64. Roman a marcat al doilea gol pentru Universitatea Craiova, în minutul 86.

Echipele de start:
FC Voluntari: Rîmniceanu – Ricardinho (Harrer 46), Rodriguez, Balaur, Kocic (Benzar 82) – Căpăţână, Gorobsov, Gheorghe – Costin, Ţîră, Avto
Universitatea Craiova: Pigliacelli – Bancu (Vătejelu 46), Acka, Bălaşa, Martic – Cicâldău, Qaka, Ivanov (Ioniţă 72) – Mihăila Markovici (Roman 32, Constantin 68), Bărbuţ

În următoarea etapă din Liga 1, FC Voluntari o va înfrunta pe CFR Cluj, iar Universitatea Craiova, pe FCSB.