Gaz Metan Mediaş a învins Internaţional Curtea de Argeş, scor 4-2, în Liga I

Echipa Gaz Metan Mediaş a învins, duminică, în deplasare, cu scorul de 4-2 (0-1), formaţia Internaţional Curtea de Argeş, într-un meci contând pentru etapa a III-a a Ligii I.

24 afișări
Imaginea articolului Gaz Metan Mediaş a învins Internaţional Curtea de Argeş, scor 4-2, în Liga I

Antrenorul echipei Gaz Metan Mediaş, Cristi Pustai (Imagine: Mediafax Foto)

Pentru Internaţional Curtea de Argeş au marcat Gado '5, Neagu '74, în timp ce pentru Gaz Metan au înscris: Silvăşan'48, Dudiţă '73, Markovici '87 şi Kubala '90.

Internaţional a deschis scorul prin Ramses Gado, în minutul 5, în urma unei faze de contraatac.

Gaz Metan a egalat în minutul 48, când Markovici a deviat cu capul în careu, iar Silvăşan a înscris de la 8 metri.

Dudiţă a marcat din nou pentru Gaz Metan Mediaş, în minutul 73, când a şutat din interiorul careului.

După doar un minut, Internaţional a egalat, prin Neagu, care a înscris cu un şut plasat din interiorul careului.

Markovici a înscris din nou pentru Gaz Metan în minutul 87, după un corner, reuşind să trimită mingea în poartă din şase metri.

În minutul 90, Kubala a scăpat singur pe contraatac şi a dus scorul la 4-2 pentru Gaz Metan.

FC Internaţional: 12. M. Popa - 2. Băcilă (20. Ciucur '46), 3. Viera, 21. Chiricheş, 25. Neagu - 5. E. Kone, 7. Răduţ, 14. Voiculeţ (18. Cl. Ionescu II '76), 17. Gado (6. Bier '68)- 11. Stoianof, 26 Jianu. Antrenor Ştefan Stoica.

Gaz Metan Mediaş: 82. Vâtcă - 44. Kratokvil, 3. Marius Radu (5. Munteanu '46), 25. Markovici, 22. Pârvulescu (8. Buzean '76)- 7. Kubala, 21. Todea, 15. Hoban, 27. Eric - 77. Silvăşan, 10. Bud (17. Dudiţă '46). Antrenor Cristi Pustai.

Cartonaşe galbene: Bier '85 / Radu '25, Kubala '54, Markovici '65, Silvăşan '85

Arbitri: Paul Unimăţan (central) - Mihai Artene, Vladimir Urzică (asistenţi) - Eugen Roşu (rezervă).

Observatori: Nicolae Dobrescu, Radu Petrescu.

Supervizor: Dumitru Mihalache.