Gloria Bistriţa - Rapid Bucureşti, scor 1-3

Echipa Rapid Bucureşti a învins, duminică, în deplasare, cu scorul de 3-1 (2-0), formaţia Gloria Bistriţa, în etapa a XVIII-a din Liga I, prima a returului.

16 afișări
Imaginea articolului Gloria Bistriţa - Rapid Bucureşti, scor 1-3

Gloria Bistriţa - Rapid Bucureşti, scor 1-3 (Imagine: Mediafax Foto)

Golurile partidei au fost marcate de Djalovici '25, Cesinha '33, J.P. Andrade '86, respectiv Joao Pedro '69.

În minutul 25, un contraatac al Rapidului a fost finalizat de Djalovici, care a reluat în poartă, din interiorul careului, o centrare venită de pe partea stângă.

Opt minute mai târziu, Cesinha a dejucat pasul la ofsaid făcut greşit de fundaşii Gloriei, l-a driblat pe portarul Tătăruşanu şi a marcat al doilea gol al formaţiei oaspete.

Gloria Bistriţa a redus din diferenţă în minutul 69, prin Joao Pedro, care a reluat cu capul la un corner al lui Nalaţi de pe dreapta.

Rapid a marcat din nou, în minutul 86, prin Joao Paulo Andrade de la 15 metri, după o recentrare de la Grigorie.

Gloria Bistriţa: 12. Tătăruşanu - 15. Miclăuş (19. Silăvşan '64), 17. J. Pedro, 3. Ciucă, 5. Velcovici - 2. C. Petre, 21. Mărginean (10. Sânmărtean '46), 16. Nalaţi, 26. Enescu (11. Zaharia '46)- 24. Hora, 28. D. Roman. Antrenor: Ioan Sabău.

Rapid Bucureşti: 99. E. Andrade - 24. Maftei, 3. R. Fernandes, 23. M. Constantin, 19. Bozovici - 20. Grigorie, 15. Lazăr, 4. J.P. Andrade, 7. Cesinha (22. E. Dică '88) - 30. Spadacio - 21. Djalovici (17. Joao Paulo Pinto '71). Antrenor: Marian Rada.

Cartonaşe galbene: Nalaţi '10, Hora '50, D. Roman '59, Joao Pedro '70 / J.P. Andrade '5, Fernandes '54, Bozovici '56

Partida a fost arbitrată de Cristi Balaj (centru), Zoltan Szekely şi Ioan Onicaş (asistenţi), Florin Marcu (rezervă), în timp ce observatori au fost delegaţi Gheorghe Nedelescu şi Nicolae Pantea.

La meciul de la Bistriţa au asistat aproximativ 5.000 de spectatori, dintre care 200 de suporteri ai oaspeţilor.