Gloria Buzău-CFR Cluj, scor 0-1

Formaţia CFR Cluj a învins, sâmbătă, în deplasare, echipa Gloria Buzău, cu scorul de 1-0 (1-0), într-o partidă contând pentru etapa a XIX-a Ligii I.

16 afișări
Imaginea articolului Gloria Buzău-CFR Cluj, scor 0-1

Gloria Buzău-CFR Cluj, scor 0-1 (Imagine: Mircea Roşca/Mediafax Foto)

Golul echipei clujene a fost marcat de Kone, în minutul 53.

Atacantul echipei clujene Youssuf Kone a marcat, în minutul 53, cu un şut bine plasat de la aproximativ 12 metri.

Mijlocaşul echipei CFR Cluj, Dubarbier a primit cartonaşul roşu, în minutul 90, pentru un cot aplicat în figură lui Dias.

Gloria Buzău: 32. Mincă - 23. Mera, 27. Raţiu, 15. C. Vlaicu - 29. Bonfim, 10. I. Matei (21 Popovici '84), 14. Teuşan, 18. Vigariu (25 Dias '59), 3. Sandu, 99. Axente (7. Chiţu '77), 11. Mansour. Antrenor: Constantin Cârstea

CFR Cluj: 1. Claro - 18. Viera, 20. Cadu, 27. De Sousa, 4. Panin - 19. Culio (23. Mara '82), 6. G. Mureşan (8. Peralta '46), 31. Dani, 33. Pereira - 7. Dubarbier, 17. Y. Kone. Antrenor: Ales Jindra.

Cartonaşe galbene: Vigariu '13, Matei '24, Sandu '68, Mera '71 / Mureşan '27, De Sousa '74

Cartonaş roşu: Dubarbier '90

Meciul de la Buzău a fost arbitrat de Marius Avram (central), Adrian Ghinguleac, Iulian Radu (asistenţi), iar arbitru de rezervă a fost Lucian Dan. Observatorii partidei au fost Nicolae Dobrescu şi Mircea Neşu.

La partidă de pe arena din Buzau au asistat aproximativ 10.000 de spectatori, între care s-au aflat şi 100 de fani ai oaspeţilor.