Gloria Buzău - Gloria Bistriţa, scor 2-1

Echipa Gloria Buzău a învins, miercuri, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (1-0), formaţia Gloria Bistriţa, într-un meci contând pentru etapa a XXXIV-a, ultima, a Ligii I.

45 afișări
Imaginea articolului Gloria Buzău - Gloria Bistriţa, scor 2-1

Gloria Buzău - Gloria Bistriţa, scor 2-1 (Imagine: Mediafax Foto)

Golurile echipei Gloria Buzău au fost marcate de Mansour '43 şi Florin Stancu '69, în timp ce golul Gloriei Bistriţa a fost reuşit de Azevedo '51.

Echipa Gloria Buzău a deschis scorul în minutul 43, prin Mansour, care a înscris printr-o lovitură de cap de la 10 metri, după ce a preluat o minge de la Siminici, care a executat o lovitură liberă. Iniţial, tuşierul Iulian Szekely a arătat ofsaid, însă centralul a trecut peste decizia acestuia, lăsând faza să continue, echipa gazdă reuşind să înscrie.

Gloria Bistriţa reuşeşte să egaleze, în minutul 51, prin Azevedo, care a reluat din cădere de la 6 metri o minge venită din lovitura liberă executată de Băjenaru.

Echipa gazdă îşi majorează diferenţa pe tabela de marcaj, scor 2-1, în minutul 69, după ce Florin Stancu a finalizat o acţiune individuală pe partea dreaptă, trimiţând mingea de la 12 metri pe sub portarul oaspeţilor Albuţ.

Gloria Buzău: 83. Zimmermann - 16. Cojocnean (3. Florin Stancu '63), 4. Diogo Silva (34. Ademar '30), 23. Mera, 24. Siminici - 29. Bonfim, 30. Poparadu, 17. Adrian Popa (27. Alin Raţiu '46), 14. Teuşan, 7. Chiţu - 11. Masour. Antrenor: Constantin Cârstea.

Gloria Bistriţa: 22. Albuţ - 6. Păun, 18. Frăsinescu, 17. Azevedo (23. Vagner '68), 5. Velcovici - 30. Băjenaru, 16. Nalaţi (7. Coroian '46), 25. Sabou (2. D. Roman '65), 14. Achim - 8. Diogo Ramos, 29. Borbely. Antrenor: Ioan Ovidiu Sabău.

Cartonaşe galbene: / Albuţ '43, Borbely '43

Arbitri: Mihai Prodan - Iulian Radu, Iulian Szekely - Marius Bocăneală.

Observatori: Cornel Sorescu, Octavian Goga.

La meci au asistat aproximativ 2.000 spectatori.