Formaţia FC Braşov a învins, luni, pe teren propriu, cu scorul de 3-1 (1-0), echipa Concordia Chiajna, într-un meci din etapa a XXVIII-a a Ligii I, în care oaspeţii au jucat în inferioritate numerică din minutul 44.

286 afișări
Imaginea articolului LIGA I: FC Braşov - Concordia Chiajna, scor 3-1. Şumudică a vrut să scoată echipa de pe teren

Golurile au fost marcate de Grigorie '24, '47 şi Bruno Madeira '84 pentru FC Braşov, respectiv Neluţ Roşu '68 (penalti).

1-0: Grigorie a deschis scorul cu o lovitură cu capul, după o centrare a lui Serginho.

2-0: Acelaşi Grigorie a mărit diferenţa de pe tabela de marcaj cu un lob peste Râmniceanu, după o pasă de la Cristea.

2-1: Neluţ Roşu a înscris dintr-un penalti acordat de Adrian Comănescu pentru un fault al lui Marius Constantin la Ioniţă.

3-1: Bruno Madeira a marcat cu capul, după o centrare a lui Serginho.

De la Concordia Chiajna a fost eliminat Onduku, în minutul 44, pentru o intrare cu talpa la Aganovici. Tehnicianul Concordiei, Marius Şumudică, a vrut după eliminare să scoată echipa de pe teren, însă în cele din urmă jocul a continuat.

FC Braşov: Iacob - Străuţ, Machado, M. Constantin, Serginho - Vagner (Szekely '87), Bruno Madeira, Mateiu, Aganovici (Buga '66) - Grigorie - Cristea (Surdu '54). Antrenor: Cornel Ţălnar.

Concordia Chiajna: Râmniceanu - Dima, Leca, Papasterianos (Ioniţă '55), Bucurică - Ispir, N. Roşu - Strătilă (Coşereanu '46), Onduku, Serediuc (Neagu '70) - Zaharia. Antrenor: Marius Şumudică.

Cartonaşe galbene: Strătilă '45, Papasterianos '48, Neagu '80.

Cartonaş roşu: Onduku '44.

Arbitri: Adrian Comănescu (central) - Octavian Şovre, Marius Nicoară (asistenţi) - Andrei Chivulete, Cătălin Buşi (adiţionali) - Mircea Orbuleţ (rezervă).

Observatori: Adrian Vidan, Ion Craiu.

La meci au asistat aproximativ 2.500 de spectatori.

Imediat după ce a fluierat finalul primei reprize, centralul Adrian Comănescu i-a acordat un cartonaş galben lui Strătilă.