Naţionala de tineret a terminat la egalitate amicalul cu reprezentativa Italiei

Echipa naţională de tineret a României a terminat la egalitate, marţi, scor 1-1 (0-1), partida amicală cu reprezentativa olimpică a Italiei, disputată la Pistoia.

12 afișări
Imaginea articolului Naţionala de tineret a terminat la egalitate amicalul cu reprezentativa Italiei

Naţionala de tineret a terminat la egalitate amicalul cu reprezentativa Italiei (Imagine: Mediafax Foto)

Scorul a fost deschis de Rossi, în minutul 39, balonul şutat de acesta fiind deviat în poartă de Tudose. Românii au egalat în minutul 88, când Bogdan Stancu a trimis în poartă mingea centrată de pe partea stângă de Ochiroşii.

Au evoluat următoarele echipe:

România: Tătăruşanu (Pantilimon ’80) – Ninu (Homei ’46), Tudose (Luchin ’84), Ştefan Radu (Mardare ’84), Latovlevici – Bicfalvi (Pătraşcu ’80), Cr. Tănase (Ochiroşii ’60), Deac (Păcuraru ’80) – Torje (Sburlea ’84), B. Stancu, Chiacu (Gângioveanu ’46). Antrenor: Emil Săndoi.

Italia: Viviano (Consigli '46) - De Silvestri (Ranocchia '70), Coda (Motta '46), Criscito (Bocchetti '59), De Ceglie - Marchisio (Dessena '46), Cigarini (Candreva '70, Nocerino - Rossi (Abate '59), Giovinco (Russotto '70) - Rocchi (Acquafresca '59). Antrenor: Pierluigi Casiraghi.