România U20, învinsă de Portugalia în cel de-al doilea meci din Elite League

Tricolorii au marcat în minutul 1, însă au fost învinşi în cele din urmă cu 2-1.

93 afișări
Imaginea articolului România U20, învinsă de Portugalia în cel de-al doilea meci din Elite League

Curelea

Partida a făcut parte din turneul U20 Elite League, competiţie la care naţionala României participă pentru al treilea sezon consecutiv.

După victoria cu 2-0, împotriva Cehiei, repurtată pe 7 septembrie, selecţionata condusă de Cosmin Curelea a început bine meciul cu Portugalia, marcând în minutul 1 al meciului, prin Ştefan Duţu.

Lusitanii au egalat prin Herculano Nabian, în minutul 86, golul victoriei fiind marcat de Nuno Felix în minutul 90+8.

România U20: 1. Popa – 19. Strata, 4. Duţu, 15. Rimovecz, 22. Pîrvulescu – 18. Szilagyi (5. Dănuleasă 90+2′), 6. Ciuciulete (21. Boţogan 73′), 20. Mihai – 8. Musi (11. Andrei 60′), 9. Trică (25. Cojocaru 60′), 7. Bodişteanu (14. Sfaiţ 60′)
Selecţioner: Costin Curelea
Rezerve: 12. Lefter, 23. Dincă – 3. Pop, 10. Radaslavescu, 13. Sălceanu, 17. Şuteu, 24. Lucaci

Portugalia U20: 12. Mouquet – 3. Oliveira, 7. Anjos (17. Melro 59′), 8. Sa (18. Cruz 81′), 9. Rodrigues (11. Meireles 59′), 13. Parente, 14. Justo (19. Nabian 67′), 15. Monteiro (2. Esteves 81′), 16. Rocha (6. N. Felix 59′), 20. H. Felix, 23. Mendes
Selecţioner: Oceano Cruz
Rezerve: 4. Bras, 5. Marques, 21. Noro