Victoria Brăneşti - Astra Ploieşti, scor 1-1, în Liga I

Formaţia Victoria Brăneşti a terminat, luni, la egalitate, scor 1-1 (1-0), meciul disputat, pe teren propriu, la Buzău, în compania echipei Astra Ploieşti, în ultimul joc al etapei a VI-a din Liga I.

13 afișări
Imaginea articolului Victoria Brăneşti - Astra Ploieşti, scor 1-1, în Liga I

Victoria Brăneşti - Astra Ploieşti, scor 1-1, în Liga I (Imagine: Constantin Vladescu/Mediafax Foto)

Gazdele au marcat prin Olariu '23 din penalti, iar oaspeţii au punctat prin Seto '52.

Olariu a deschis scorul în minutul 23, dintr-un penalti acordat pentru un fault al lui Rohat la Simion.

Seto a egalat în minutul 52, trimiţând în poartă, de lângă Marincău, mingea centrată de Mihalache de pe partea dreaptă.

Victoria Brăneşti: 22. Cernea - 2. Maghici, 5. S. Bar, 24. Marincău, 16. Nicola - 10. Oprea, 17. Olariu, 8. Popa, 4. Nicoară (25. Novac '85) - 26. C. Negru (9. C. Coman '57), 11. Simion (29. Prodan '89). Antrenor: Ilie Stan.

Astra Ploieşti: 12. Ebede - 4. Mihalache, 5. Rohat, 24. Nogo, 17. Sandu - 7. Paulinho (2. Măţel '79), 14. Fl. Pătraşcu - 8. Seto, 18. Popara (15. Mihalcea '74), 23. Dinu - 21. Fatai (11. Bornosuzov '90+3). Antrenor: Mihai Stoichiţă.

Cartonaşe galbene: Nicoară '51, Maghici '73 / Fatai '87, Sandu '90+1.

Arbitri: Georgian Ionescu (central) - Adrian Vidan, Vladimir Urzică (asistenţi) - Ciprian Amarandei (rezervă).

Observatori: George Ionescu, Paul Costaş.

Supervizor: Ion Neagu.

La meci au asistat aproximativ 2.000 de spectatori.