Vlad Chiricheş a fost eliminat la meciul Stoke City - Tottenham, scor 3-0

Fotbalistul echipei Tottenham Hotspur, Vlad Chiricheş, a fost eliminat la meciul pierdut, sâmbătă, în deplasare, cu scorul de 3-0, în faţa formaţiei Stoke City, în etapa a XXXVI-a a campionatului Angliei.

121 afișări
Imaginea articolului Vlad Chiricheş a fost eliminat la meciul Stoke City - Tottenham, scor 3-0

Vlad Chiricheş a fost eliminat la meciul Stoke City - Tottenham, scor 3-0 (Imagine: AP/Mediafax Foto)

Chiricheş, titular la oaspeţi, a primit un prim cartonaş galben în minutul 16 şi pe al doilea în minutul 51.

Golurile au fost marcate de Adam '21, N'Zonzi '32 şi Diouf '86.

A marcat: Mahrez '7, '19

Florin Gardoş a fost rezervă la Southampton.

Newcastle United - West Bromwich Albion 1-1

Au marcat: Perez '41 / Anichebe '32

Partida Crystal Palace - Manchester United are loc tot sâmbătă, meciurile Manchester City - Queens Park Rangers şi Chelsea - Liverpool se vor disputa duminică, iar întâlnirea Arsenal - Swansea City este programată luni.