- Home
- Ştiinţă-Sănătate
- (16.05.2017, 13:33)
- Home
- Politic
- Economic
- Social
- Externe
- Sănătate
- Sport
- Life-Inedit
- Meteo
- Healthcare Trends
- Economia digitală
- Facem România Bine
- Ieși pe plus
- Video
Giganţii Internetului revin în România: La iCEE.fest afli care sunt cele mai spectaculoase tendinţe în digital si tehnologie, în 15 si 16 iunie
Peste 100 de experţi globali din industria online, digital si tech, vor reveni la Bucuresti, în 15 si 16 iunie, ca să prezinte la iCEE.fest cele mai noi tendinţe, în domeniul care schimbă radical majoriatea modelelor tradiţionale de business.
538 afișări

Giganţii Internetului revin în România: La iCEE.fest afli care sunt cele mai spectaculoase tendinţe în digital si tehnologie, în 15 si 16 iunie
Nume importante, începând cu giganţii globali Google si Facebook, vor prezenta pe cele 5 scene ale iCEE.fest viziunea lor legată de viitor. Detalii sunt prezentate aici.
Festivalul va acoperi anul acesta mai multe zone de interes, în tot atâtea evenimente paralele: disruption (modele de business neconvenţionale), realitate virtuală si augumentată, digital health (cum tehnologia schimbă sistemul tradiţional în medicină), digital content, e-commerce, ad tech (tehnologii pentru îmbunătăţirea campaniilor online), marcom (despre tendinţele în marketing si comunicare), creativitate si startups.
ULTIMELE ȘTIRI
-
Experții în război: Ucraina are 3 opțiuni dacă Putin nu renunță. Discuțiile de pace nu se numără printre ele
-
Pensiile speciale, dezbateri aprinse în Parlament: Proiectul a primit aviz favorabil în Senat. Ce se întâmplă cu pensiile militarilor
-
Coreea de Nord dezvăluie noi focoase nucleare
-
Zelenski acuză Rusia că ţine „ostatică” centrala nucleară din Zaporojie
În plus, anul acesta festivalul propune două evenimente-satelit noi, dedicate caselor inteligente (smart homes) si tehnologiei care schimbă modul tradiţional în care funcţionează băncile si sistemele de plată (fin tech).
Pe site-ul oficial se poate consulta lista actualizată de speakeri precum si detalii legate de principalele linii de conţinut din acest an, precum si care sunt companiile care vor prezenta, în detaliu.
Festivalul iCEE.fest – Interactive Central and Eastern Europe Festival – este organizat de ThinkDigital România, cu sprijinul Orange. Susţinători importanţi mai sunt Carrefour, Volkswagen, XAXIS, BCR si Ernst&Young. Internaţional, festivalul e susţinut de IAB Europe si, în plan academic, de The University of Sheffield.
Ultimele bilete disponibile se pot cumpăra de pe site-ul iCEEfest.com.


Conținutul website-ului www.mediafax.ro este destinat exclusiv informării și uzului dumneavoastră personal. Este interzisă republicarea conținutului acestui site în lipsa unui acord din partea MEDIAFAX. Pentru a obține acest acord, vă rugăm să ne contactați la adresa vanzari@mediafax.ro.





ULTIMA ORǍ
vezi mai multe