Prima pagină » Știrile zilei » Accident pe DN17: O mașină a ieșit de pe șosea. Două persoane au fost transportate la spital

Accident pe DN17: O mașină a ieșit de pe șosea. Două persoane au fost transportate la spital

O mașină a ieșit sâmbătă de pe carosabil, pe DN17, în localitatea Păltinoasa din județul Suceava.
Ioana Târziu
09 mai 2026, 20:22, Social

Un accident rutier s-a produs, sâmbătă, pe DN17, unde o mașină a ieșit de pe carosabil, în localitatea Păltinoasa din județul Suceava.

Pompierii din Gura Humorului au ajuns la fața locului cu o autospecială de stingere cu apă și spumă, dotată cu modul pentru descarcerare și o ambulanță SMURD B2, cu sprijinul unui echipaj SAJ.

În urma incidentului, un adult și un minor sunt transportați la spital, pentru îngrijiri medicale.

Recomandarea video

Am observat că ne citești din . Avem o versiune dedicată acestei țări. Vrei să o încerci?
Da