Nicolăescu: Hemofilia va fi prioritate naţională în Strategia de sănătate începând din 2014
18:05, 05 Oct. 2013
Ministrul Sănătăţii, Eugen Nicolăescu, susţine că hemofilia va fi prioritate naţională în Strategia de sănătate începând din 2014, urmând să fie înfiinţat Comitetul Naţional pentru Hemofilie şi să se asigure accesul egal al pacienţilor la o terapie de substituţie eficientă şi performantă.