Teodor Baconschi şi-a dat demisia din PDL. Fostul ministru de Externe susţine că pleacă „fără urmă de resentiment”
22:35, 02 Iun. 2013
Fostul ministru de Externe Teodor Baconschi şi-a anunţat demisia din PDL, printr-o scrisoare deschisă adresată preşedintelui partidului, Vasile Blaga, în care reproşează, printre altele, că reformiştii din PDL n-au fost niciodată sprjiiniţi şi acceptaţi de conducerea formaţiunii.