Situaţia la Terapie Intensivă. Cîţu, către prefecţi: „Vreau să revenim cât mai repede la 1.600 de paturi ATI COVID”
14:00, 12 Sept. 2021
Sunt deja 600 de români cu COVID-19 în terapie intensivă, iar premierul Florin Cîţu le-a cerut, duminică, prefecţilor, revenirea cât mai repede, la 1.600 de paturi pentru bolnavii cu SARS-CoV-2 în stare gravă.