- Home
- Tehnologie
- (22.10.2020, 15:09)
- Catalin Rosioru
- Home
- Politic
- Economic
- Social
- Externe
- Sănătate
- Sport
- Life-Inedit
- Meteo
- Healthcare Trends
- Economia digitală
- Facem România Bine
- Ieși pe plus
- Video
Cu noul launcher de la Ubisoft vei putea salva de oriunde te joci, indiferent că e PC, telefon sau consolă
- Launcherul Uplay de la Ubisoft devine Ubisoft Connect
- Vei putea salva toate elementele unui joc indiferent că eşti pe consolă sau PC
- Deocamdată opţiunea e valabilă doar pentru un număr limitat de jocuri
167 afișări

Cu noul launcher de la Ubisoft vei putea salva de oriunde te joci, indiferent că e PC, telefon sau consolă
Ubisoft îşi schimbă launcherul Uplay, dar schimbarea nu e doar cosmetică. Noul launcher Ubisof Connect vine cu modul cross-platform.
Sigur, face ce făcea şi Uplay până acum, adică îţi updatează jocurile, îţi păstrează lista de prieteni, poţi accesa magazinul Ubisoft, dar, pe lângă acestea, vei putea salva jocurile indiferent de platforma pe care o foloseşti, fie că e PC, telefon sau consolă.
Deocamdată, modul cross-progression e disponibil doar pentru jocurile Hyper Scape, Assassin’s Creed Valhalla, Immortals Fenyx Rising şi Riders Republic, dar Ubisoft promite să includă din ce în ce mai multe jocuri în noul launcher.
ULTIMELE ȘTIRI
-
Joe Biden, gafă de proporții la întâlnirea de la Casa Albă cu Rishi Sunak. Cum i s-a adresat premierului britanic
-
Grevă. Profesorii din nou în stradă. Mii de profesori protestează în Capitală şi în ţară
-
Donald Trump, pus sub acuzare în dosarul documentelor clasificate / Este a doua punere sub acuzare a lui Trump şi prima sub acuzare federală a unui fost preşedinte
-
Războiul din Ucraina, ziua 106, anul 2. Mult aşteptata contraofensivă a Ucrainei este în defăşurare / Primele informaţii despre obiectivele ofensivei / Lupte grele în Bakhmut, Doneţk şi Zaporizhzhia
Update-ul de la Uplay la Ubisoft Connect se va face automat, fără să fie nevoie să reinstalezi jocurile şi va prelua toate realizările tale.
Alex vede şi părţile bune, dar şi pe cele mai puţin bune ale mişcării celor de la Ubisoft.
Alex, gamer: Lucrul bun e că e cross-platform, deci poţi să-ţi ţii toate jocurile de pe PlayStation, PC, Xbox, într-un singur loc. Partea mai nasoală, din punctul meu de vedere, e că achievement-urile, trofeele, toate chestiile alea, sunt la comun pe acelaşi cont şi sincer, de pe calculator se fac mult mai uşor decât pe o consolă. Sau viceversa, în funcţie de ce fel de utilizator eşti.
Pentru cele mai importante ştiri ale zilei, transmise în timp real şi prezentate echidistant, daţi LIKE paginii noastre de Facebook!
Urmărește Mediafax pe Instagram ca să vezi imagini spectaculoase și povești din toată lumea!



Conținutul website-ului www.mediafax.ro este destinat exclusiv informării și uzului dumneavoastră personal. Este interzisă republicarea conținutului acestui site în lipsa unui acord din partea MEDIAFAX. Pentru a obține acest acord, vă rugăm să ne contactați la adresa vanzari@mediafax.ro.




PROSPORT.RO

CANCAN.RO

GANDUL.RO



ULTIMA ORǍ
vezi mai multe