Stiri online - stiri de ultima ora si stirile zilei - Actualizat: 23:13, 27 mai 2012
switch to english
mediafax
ŞTIRILE ZILEI
-
CANNES 2012: Filmul lui CRISTIAN MUNGIU a luat DOUĂ PREMII - cel mai bun scenariu şi cea mai bună interpretare feminină. MICHAEL HANEKE a câştigat Palme d'Or
Cristian Mungiu şi-a adjudecat duminică premiul pentru scenariu, pentru pelicula "După dealuri", cu care a fost prezent în acest an în competiţia oficială a Festivalului de Film de la Cannes. Filmul a fost distins şi cu premiul pentru interpretare feminină, decernat actriţelor Cosmina Stratan şi Cristina Flutur. citeşte tot
-
GRECII ÎMPOTRIVA LUI LAGARDE: Nu ne vindeţi gogoşi, doamnă! Nu ne luaţi drept idioţi!
Externe astăzi, 20:03
Grecii erau furioşi, duminică, şi îşi exprimau pe Internet profundul dezacord faţă de declaraţiile directoarei FMI Christine Lagarde, care au determinat peste 10.000 de comentarii pe pagina sa de Facebook şi înfiinţarea paginii intitulate "Grecii împotriva lui Lagarde",. citeşte tot
Versiunea: mobil | completa





base a jucat la cacialma si a pierdut.nu a crezut niciodata ca va trece motiunea de cenzura.poate sa arunce vina ca de obicei pe moguli,iliescu,etc,adevaratul si singurul vinovat pentru aceasta criza si nu numai pentru aceasta este el personal.nu mai poate minti pe nimeni!!
Referendumul e costisitor si fara rost,bine ca nu se propune si un referendum cu intrebarea ,vreti sa traiti bine,sau,mananci calule ovaz?
@,,no name'', no value de la 21.06.2009 16:56, ,,Capitanul de pe Bounty se lupta singur cu toata haita de gangsterii si aventurierii din echipaj..'' (echipajul lui fiind de fapt PDL).
1.De cand Videanu, Ridzi, Udrea, devin din hoti simpli, gangsteri?
2.De cand simpli inculti si impostori precum Blaga, Berceanu,Placinta, Boc, au acces la titlul nobiliar de gangsteri?
3.Aventurierii sa intelegem ca sunt pdl-eii din Parlament?
4.Cu siguranta a castigat razboiul cu aceste momai.
Capitanul de pe Bounty se lupta singur cu toata haita de gangsterii si aventurierii din echipaj si pana la urma castiga.
Daca Iuda pierde alegerile faceti o constitutie care sa nu mai fie interpretata de fiecare dupa cum ii vine bine, sau va convine asa cum este?
...campania de imagine a presedintelui Basescu, nimic mai mult.
Cel mai dezamagitor e ca foarte multi dintre romani nu inteleg ca toata sarada asta a domnului Basescu e un joc de manipulare si nu are nici o legatura cu intentiile de a face ceva bun in tara asta.
Suntem in criza economica pana peste cap, peste asta se mai suprapune si campania electorala, iar domnul presedinte se scarpina in fund cu referendumul. De ce nu s-a gandit la asta pana acum?
Pai: daca e vorba de un referendum, atunci e necesara si o campanie in care sa le explici oamenilor ce si cum, ce avantaje si dezavantaje are fiecare solutie (unicameral sau bicameral, cu mai multi sau putini trantori). domnul basescu vroia referendumul in aceiasi zi cu acelgerile, cand sa faci campania de lamurire a oamenilor cum e cu referendumului, in timpul campaniei electorale?
Sigur ca am vrea sa platim mai putine lichele in parlament, dar de ce graba asta? Pt ca da bine la campania de
se pare ca referendumul face parte dintr-un calcul electoral: se incearca scoaterea mai multor alegatori la vot in speranta ca cei ce vor vota la referendum vor pune si in urna pentru presedinte un vot eventual favorabil lui basescu ,e posibil sa fie o arma cu doua taisuri adica mai multi votanti sa-l scoata pe basescu din joc in primul tur
Parlament unicameral = corupti mai putini dar mai mari; prefer corupti mai mici si mai multi.
Normal ca porcii aia comunisti voteaza impotriva referendumului.
VLAD TEPES PRESEDINTE
701 de comentarii | Social 16 mai 2012 comenteaza şi tu
523 de comentarii | Social 15 mai 2012 comenteaza şi tu
475 de comentarii | Social luni, 13:31 comenteaza şi tu
469 de comentarii | Social 5 mai 2012 comenteaza şi tu
443 de comentarii | Social 18 mai 2012 comenteaza şi tu