FC Vaslui - Unirea Urziceni, scor 2-0, în Liga I

Echipa FC Vaslui a învins, vineri, pe teren propriu, cu scorul de 2-0 (0-0), formaţia Unirea Urziceni, într-un meci din cadrul etapei a XXIII-a a Ligii I.

FC Vaslui - Unirea Urziceni, scor 2-0, în Liga I (Imagine: Shutterstock)

Golurile au fost marcate de Sânmărtean '82 şi Adailton '90+3.

FC Vaslui a deschis scorul în minutul 82, prin Lucian Sânmărtean, care a înscris cu un şut de la 18 metri lateral stânga în vinclul porţii apărate de Curcă.

Scorul final a fost stabilit în minutul 90+3, după ce Adailton a marcat din lovitură liberă de la aproximativ 20 de metri.

FC Vaslui: 1. Kuciak - 4. Gencev, 28. Cânu, 26. Farkas, 20. Milanov (17. Bălace '66) - 2. Campano (31. Gheorgiu '46), 30. R. Costin, 80. Wesley, 18. Sânmărtean - 10. Adailton, 25. Yero Bello (99. Pouga '73). Antrenor: Viorel Hizo.

Unirea Urziceni: 1. Curcă - 18. Blay (90. Mihalcea '86), 16. E. Nicu, 24. Mera, 20. Toşca - 6. Muzac (2. Mustaţă '71) - 22. Scărlătescu (4. Lupu '79), 32. Apostol, 8. Pădureţu, 9. Tobă - 14. Rusescu. Antrenor: Marian Pană.

Cartonaşe galbene: Sânmărtean '53 / Blay '68, Rusescu '84

Arbitri: Andrei Chivulete (central) - Florin Stănescu, Andrei Constantinescu (asistenţi) - Cristian Sava (rezervă)

Observatori: Marian Dorobanţu, Nicolae Dobrescu.

La meciul disputat pe stadionul Municipal au asistat aproximativ 5.000 de spectatori.

Dacă ţi-a plăcut articolul, urmăreşte MEDIAFAX.RO pe FACEBOOK »