Prima pagină » Social » Aglomeraţie pe DN1: Traficul a fost deviat pe rute alternative

Aglomeraţie pe DN1: Traficul a fost deviat pe rute alternative

Traficul rutier pe DN 1, dinspre Braşov către Valea Prahovei, se desfăşoară din nou normal începând cu ora 15.15, după ce a fost deviat temporar, timp de aproape trei ore, din cauza aglomeraţiei, informează Centrul Infotrafic al Poliţiei Române.
Aglomeraţie pe DN1: Traficul a fost deviat pe rute alternative

Începând cu ora 15:15, a fost ridicată măsura devierii circulaţiei de pe DN1, dinspre Braşov către Valea Prahovei, pe DN1A Săcele – Cheia – Ploieşti. De asemenea, nu se mai aplică nici devierea de pe DN73A Râşnov – Predeal pe DN73 către Braşov sau către Piteşti„, se precizează într-un comunicat remis MEDIAFAX de Infotrafic.

Potrivit sursei citate, în judeţul Braşov, începând cu 12:30, din cauza aglomeraţiei, a fost luată măsura devierii circulaţiei de pe DN1, dinspre Braşov către Valea Prahovei, pe DN1A Săcele – Cheia – Ploieşti.

De la aceeaşi oră se aplică şi devierea de pe DN73A Râşnov – Predeal pe DN73, fie către Braşov şi apoi spre Cheia pe DN1A, fie către Piteşti pe DN73 şi apoi spre Bucureşti, pe autostrada A1, precizează Infotrafic.

Poliţia Română a anunţat că a dispus, duminică, măsuri de monitorizare a traficului rutier, în condiţiile în care se anticipa aglomeraţie spre sfârşitul mini-vacanţei de 1 Decembrie.

Astfel, pentru asigurarea fluenţei traficului şi prevenirea evenimentelor rutiere nedorite, peste 2.100 de poliţişti acţionează, la nivel naţional, pe principalele tronsoane de drumuri naţionale şi europene.

Recomandarea video

Am observat că ne citești din . Avem o versiune dedicată acestei țări. Vrei să o încerci?
Da