Prima pagină » Social » Carantină prelungită în 7 localităţi din Sibiu, la o oră după închiderea urnelor. Decizia CJSU

Carantină prelungită în 7 localităţi din Sibiu, la o oră după închiderea urnelor. Decizia CJSU

Carantină prelungită în 7 localităţi din Sibiu, la o oră după închiderea urnelor. Decizia CJSU
Laura Buciu
06 dec. 2020, 22:51, Social

CJSU s-a întrunit, duminică, la ora 22.00 şi a decis prelungirea carantinei pentru municipiile Sibiu şi Mediaş, pentru oraşele Cisnădie, Tălmaciu şi Avrig, pentru comuna Orlat şi satul Şelimbăr cu încă 7 zile.

„S-au aprobat 7 hotărâri care vizează solicitarea către Centrul Naţional de Coordonare şi Conducere a Intervenţiei de emitere a Ordinului Comandantului Acţiunii pentru prelungirea cu 7 zile, începând cu data de 07.12.2020 ora 05:00, a măsurii de carantină zonală în Municipiul Sibiu, localitatea Şelimbăr, oraşul Cisnădie, oraşul Tălmaciu, Municipiul Mediaş, oraşul Avrig şi localitatea Orlat”, a transmis Andreea Ştefan, purtătorul de cuvânt al Prefecturii Sibiu.

CJSU a luat decizia prelungirii carantinei la o oră după închiderea urnelor.

Localităţile Sibiu, Cisnădie, Tălmaciu şi Şelimbăr sunt în carantină din 16 noiembrie, iar Mediaş, Orlat şi Avrig, din 23 noiembrie.

 

Recomandarea video

Am observat că ne citești din . Avem o versiune dedicată acestei țări. Vrei să o încerci?
Da