Prima pagină » Life-Inedit » Premiul de peste 3,8 milioane de euro la tragerea Loto 6/49 a fost câştigat

Premiul de peste 3,8 milioane de euro la tragerea Loto 6/49 a fost câştigat

Premiul de peste 3,8 milioane de euro, pus în joc la tragerea de duminică a Loto 6/49, a fost câştigat, în sfârşit, după ce un jucător a reuşit să ghicească toate cele şase numere câştigătoare.
Premiul de peste 3,8 milioane de euro la tragerea Loto 6/49 a fost câştigat
11 aug. 2008, 00:30, Life-Inedit

Numerele extrase au fost 7, 9, 37, 35, 8, 46, iar numărul Noroc este 8 7 3 1 6 6 2.

La categoria a II-a, au existat 16 câştigători, iar la categoria a III-a 497 de câştigători.

Duminică, a avut loc cea de-a doua tragere din seria Tragerilor Loto 6/49 "Solidaritate pentru victimele inundaţiilor", la care s-a înregistrat un report în valoare de peste 12,1 milioane lei, astfel că loteria a estimat, pentru categoria I, un fond de câştiguri in valoare de peste 3,8 milioane euro.

Ultima dată, marele premiu al categoriei I a fost câştigat în urma cu zece săptămâni, în data de 25 mai, şi a fost împărţit de doi jucători, fiecăruia revenindu-i un câştig de peste 14,6 milioane lei.

Compania Naţională Loteria Română ajută sinistraţii din nord-estul ţării cu sume considerabile din cota care îi revine loteriei, în calitate de organizator, din jocul Loto 6/49 aferent lunii august, respectiv tragerile din 3, 10, 17, 24 şi 31 august.

Loteria precizează că fondul de câştiguri destinat jucătorilor nu este afectat.

 

Recomandarea video

Am observat că ne citești din . Avem o versiune dedicată acestei țări. Vrei să o încerci?
Da