Prima pagină » Sport » Olimpia Bălţi – Dinamo, scor 0-2, în prima manşă a turului doi preliminar al Ligii Europa

Olimpia Bălţi – Dinamo, scor 0-2, în prima manşă a turului doi preliminar al Ligii Europa

Formaţia Dinamo Bucureşti a învins, joi, în deplasare, cu scorul de 2-0 (1-0), echipa Olimpia Bălţi, din Republica Moldova, în prima manşă a turului doi preliminar al Ligii Europa.
Olimpia Bălţi  - Dinamo, scor 0-2, în prima manşă a turului doi preliminar al Ligii Europa
Paula Rusanu
15 iul. 2010, 21:00, Sport

Golurile au fost marcate de Cristi Pulhac ’41 şi Liviu Ganea ’83.

Dinamo a rămas în inferioritate numerică, în minutul 58, când Marius Niculae a fost eliminat pentru un fault asupra lui Cheltuială (Olimpia Bălţi). În minutul 88, Cheltuială a fost, de asemenea, eliminat, pentru un fault comis asupra lui Torje.

Olimpia Bălţi: Paşcenco – Ogada, Cheltuială, Orlovski, Văluţă – Jerome (Repineţchi ’68), Tcaciuc (Somide ’60), Paseciniuc (Horolski ’81), Camara – Ovseannicov, Adaramola. Antrenor: Nicolae Bunea.

Dinamo: Curcă – Homei, Scarlatache, Moţi, Pulhac – Mărgăritescu, Kone (Torje ’65), N’Doye – Adrian Cristea (C.Munteanu ’66), M. Niculae, Andrei Cristea (L. Ganea ’82). Antrenor: Ioan Andone.

Cartonaşe galbene: Orlovski ’68 / Moţi ’71

Cartonaşe roşii: Cheltuială ’89 / M. Niculae ’58

Meciul a fost condus la centru de arbitrul grec Michael Koukoulakis.

Partida retur este programată în data de 22 iulie, de la ora 20.45, la Bucureşti.

Recomandarea video

Am observat că ne citești din . Avem o versiune dedicată acestei țări. Vrei să o încerci?
Da