Boc: România poate înregistra pierderi agricole dacă seceta nu dispare după 2 octombrie
21:46, 20 Sept. 2011
România poate înregistra pierderi la recolta agricolă a anului viitor dacă seceta accentuată din această perioadă nu dispare după data de 2 octombrie, a declarat, marţi seara, premierul Emil Boc.