Criza COVID-19 a costat România sume de ordinul miliardelor de lei. Florin Cîţu: Am dublat deficitul bugetar la 6,7 / Urmează noi cheltuieli
22:45, 29 Iun. 2020
„Până acum ne-a costat 3,1 miliarde de lei. Acestea sunt cheltuieli direct legate de criza de coronavirus. Să cumpărăm lucruri, să plătim şi şomaj tehnic, mai multe, sunt toate alocate direct şi s-au dus direct pentru a face cât mai mic acest efect al crizei COVID”, a declarat Florin Cîţu la Digi24. Ministrul Finanţelor a […]