- Home
- Coronavirus
- (14.05.2020, 17:36)
- Eugenia Foarfecă
- Home
- Video
- Politic
- Vești bune
- Economic
- Social
- Externe
- Healthcare Trends
- Marius Tucă Show
- Gândurile lui Cristoiu
- Coronavirus
- Facem România bine
Carantina s-a încheiat la Suceava. Urmează controalele
- Prof. Dr. Doina Azoicăi: Dacă regulile de distanţare nu vor fi respectate la Suceava, ar putea să apară din nou focare
- Şefa DSP Suceava: Dacă vom constata abateri sigur vom dispune controale, prioritar este să ne vedem scăpaţi de acest virus
- Astăzi peste 600 de persoane din Suceava au fost declarate vindecate de Covid 19
403 afişări

Carantina s-a încheiat la Suceava. Urmează controalele
Autorităţile au decis ridicarea carantinei la Suceava. Prof. Dr. Doina Azoicăi , Preşedintele Societăţii Române de Epidemiologie, spune că în continuare regulile de igienă şi de distanţare socială trebuie să fie respectate cu stricteţe, altfel...
Prof. Doina Azoicăi, Preşedintele Societăţii Române de Epidemiologie: Oare ce s-ar putea întâmpla? Să apară focare, să apară din nou o creştere a numărului de îmbolnăviri, nu atât că se deplasează în afara acestor localităţi, carantina a fost impusă pentru că zona respectivă a fost o zonă cu o particularitate epidemiologică, adică număr mare de cazuri
ULTIMELE ȘTIRI
-
Au apărut primele imagini cu Cătălin Denciu, eroul de la Piatra Neamț: „În acest moment, medicii și asistentele sunt familia mea”
-
Primele măsuri după tragedia de la Oneşti: Şefii IPJ Bacău şi Poliţiei Oneşti, schimbaţi din funcţie
-
Studiu: Avem nevoie de o carantină globală odată la doi ani pentru a atinge obiectivele climatice din acordul de la Paris
-
Ion Iliescu a împlinit astăzi 91 de ani. Fostul preşedinte, retras din viaţa publică, anunţă că s-a vaccinat. Detalii despre starea sa
Autorităţile sunt prudente. Nu sunt excluse în perioada imediat următoare controalele în instituţiile publice, inclusiv în şcoli.
Manuela Trifan, director DSP Suceava: În afara libertăţii de deplasare trebuie să fim în continuare la fel de prudenţi şi de corecţi. Dacă vom constata abateri sigur vom dispune şi controale. Prioritar este să ne vedem scăpaţi cât se poate de acest virus.
Vin veşti bune şi de la Spitalul Judeţean de Urgenţă din Suceava. 80 la sută din personalul medical a revenit la serviciu, iar spaţiile de internare sunt pregătite, atât pentru pacienţii covid cât şi pentru cei non covid. Numărul de oameni vindecaţi creşte.
Din numărul record de peste 1000 de persoane declarate vindecate astăzi, în jur de 600 sunt din Suceava.
Pentru cele mai importante ştiri ale zilei, transmise în timp real şi prezentate echidistant, daţi LIKE paginii noastre de Facebook!
Urmărește Mediafax pe Instagram ca să vezi imagini spectaculoase și povești din toată lumea!
Conținutul website-ului www.mediafax.ro este destinat exclusiv informării și uzului dumneavoastră personal. Este interzisă republicarea conținutului acestui site în lipsa unui acord din partea MEDIAFAX. Pentru a obține acest acord, vă rugăm să ne contactați la adresa vanzari@mediafax.ro.

PROSPORT.RO

CANCAN.RO

GANDUL.RO


ULTIMA ORǍ
vezi mai multe