Programul teatrelor bucureştene în perioada 13-19 aprilie

Programul principalelor instituţii de spectacole din Bucureşti în perioada 13-19 aprilie:

17 afișări
Imaginea articolului Programul teatrelor bucureştene în perioada 13-19 aprilie

Programul teatrelor bucureştene în perioada 13-19 aprilie

Teatrul Naţional Bucureşti:

Sala Mare:

marţi, 14 aprilie, ora 19.00 - "Eduard al III-lea"de William Shakespeare, regia Alexandru Tocilescu;

joi, 16 aprilie, ora 19.00 – "Burghezul Gentilom" de Moliere, regia Petrică Ionescu;

Sala Amfiteatru:

marţi, 14 aprilie, ora.19.00 – "Neînţelegerea" de Albert Camus, regia Felix Alexa;

miercuri, 15 aprilie, ora 19.00 – "Egoistul" de Jean Anouilh, regia Radu Beligan;

joi, 16 aprilie, ora 19.00 – "Încă-i bine!" de Rodica Popescu Bitănescu, regia Rodica Popescu Bitănescu;

Sala Atelier:

marţi, 14 aprilie, ora 19.00 – "Complexul România" de Mihaela Michailov, regia Alexandra Badea;

miercuri, 15 aprilie, ora 19.00 – "Şapte dintr-o lovitură" de Lia Bugnar, regia Ion Caramitru;

joi, 16 aprilie, ora 19.00 – "Sonată pentru saxofon şi Eva" de Eugen Şerbănescu, regia Mihai Manolescu;

Sala 99:

joi, 16 aprilie, ora 19.00 – "Cu uşile închise" de Paul Sartre, regia Mircea Anca.

Teatrul Bulandra:

Sala Izvor:

marţi, 14 aprilie, ora 19.00 – "Cafeneaua" de Sam Bobrik şi Ron Clark, regia Horaţiu Mălăele;

miercuri, 15 aprilie, ora 19.00 – "Unchiul Vanea" de A.P.Cehov, regia Yuriy Kordonskiy;

joi, 16 aprilie, ora 19.00 – "Mamouret" de Jean Sarment, regia Dinu Cernescu.

Teatrul Nottara:

Sala Horia Lovinescu:

luni, 13 aprilie, ora 19.30 – "Mincinosul" de Carlo Goldoni, regia Toma Enache;

joi, 16 aprilie, ora 19.00 – "Scandal la Operă!" de Ken Ludwig, regia Peter Bokor;

Sala George Constantin:

marţi, 14 aprilie, ora 19.30 – "Showbiz", spectacol de Dorin Eugen Ionescu;

miercuri, 15 aprilie, ora 19.30 – "Soţul păcălit" după Moliere, regia Mircea Cornişteanu.

Teatrul Mic:

miercuri, 15 aprilie, ora 19.00 – "Portretul doamnei T" de Ana Maria Bamberger, regia Liana Ceterchi;

joi, 16 aprilie, ora 19.00 – "Jacques sau supunerea" de Eugene Ionesco, regia Florin Fătulescu.

Teatrul de Comedie:

Sala Mare:

miercuri, 15 aprilie, ora 18.00 – "Casa Zoikăi" de Mihail Bulgakov, regia Alexandru Tocilescu;

Sala Studio:

miercuri, 15 aprilie, ora 19.30 – "Fata de mătase artificială" de Irmgard Keun, regia Vlad Massaci;

joi, 16 aprilie, ora 19.30 – "Fitness" de Jacques de Decker, regia Mihai Bisericanu.

Teatrul ACT:

luni, 13 aprilie, ora 19.00 – "Creatorul de teatru" de Thomas Bernhard, regia Alexandru Dabija;

marţi, 14 aprilie, ora 19.00 – "Creatorul de teatru" de Thomas Bernhard, regia Alexandru Dabija.

Teatrul Luni de la Green Hours:

luni, 13 aprilie, ora 20.00 - "Deformaţii, un spectacol despre ce-a mai rămas...", regia Marcel Top;

marţi, 14 aprilie, ora 20.00 - "L-V: 8-16" după Rodrigo Garcia, regia Oana Păun;

miercuri, 15 aprilie, ora 20.00 - "Flori, filme, fete sau băieţi" de Mimi Brănescu, regia Radu Popescu;

joi, 16 aprilie, ora 21.00 - "Live - Saxophone and Guitar", Romanescu & Iordache;

vineri, 17 aprilie, ora 22.00 - "Muzica face omul mai bun" cu Lucian Maxim şi Alexandru Atanasiu.

Conținutul website-ului www.mediafax.ro este destinat exclusiv informării și uzului dumneavoastră personal. Este interzisă republicarea conținutului acestui site în lipsa unui acord din partea MEDIAFAX. Pentru a obține acest acord, vă rugăm să ne contactați la adresa vanzari@mediafax.ro.

 

Preluarea fără cost a materialelor de presă (text, foto si/sau video), purtătoare de drepturi de proprietate intelectuală, este aprobată de către www.mediafax.ro doar în limita a 250 de semne. Spaţiile şi URL-ul/hyperlink-ul nu sunt luate în considerare în numerotarea semnelor. Preluarea de informaţii poate fi făcută numai în acord cu termenii agreaţi şi menţionaţi aici