Programul teatrelor bucureştene în perioada 8 - 14 februarie

Programul principalelor instituţii de spectacole din Bucureşti în perioada 8 - 14 februarie:

39 afişări
Imaginea articolului Programul teatrelor bucureştene în perioada 8 - 14 februarie

Programul teatrelor bucureştene în perioada 8 - 14 februarie

Teatrul Act:

  • luni, 8 februarie, ora 19.00 - "Acasă la tata", de Mimi Brănescu, regia Alexandru Dabija;

  • marţi, 9 februarie, ora 19.00 - "Acasă la tata", de Mimi Brănescu, regia Alexandru Dabija;

  • miercuri, 10 februarie, ora 19.00 - "Acasă la tata", de Mimi Brănescu, regia Alexandru Dabija.

Teatrul Odeon:

  • luni, 8 februarie, ora 19.00 - "Sentimientos", dans flamenco;

  • marţi, 9 februarie, ora 19.00 - "Sentimientos", dans flamenco;

  • miercuri, 10 februarie, ora 19.00 - "Sentimientos", dans flamenco.

Teatrul Naţional Bucureşti, Sala Mare:

  • marţi, 9 februarie, ora 19.00 - "Comedia Norilor", după Aristofan, regia Dan Tudor;

  • miercuri, 10 februarie, ora 19.00 - "Don Quijote", de Miguel de Cervantes, regia Dan Puric;

  • joi, 11 februarie, ora 19.00 - "Molto gran' impressione", de Romulus Vulpescu, regia Dan Tudor;

  • vineri, 12 februarie, ora 19.00 - "Eduard al III-lea", după William Shakespeare, regia Alexandru Tocilescu;

  • sâmbătă, 13 februarie, ora 19.00 - "Toţi fiii mei", de Arthur Miller, regia Ion Caramitru;

  • duminică, 14 februarie, ora 11.00 - "Sânziana şi Pepelea", după Vasile Alecsandri, regia Dan Tudor;

  • duminică, 14 februarie, ora 19.00 - "Ivan Turbincă", după Ion Creangă, regia Ion Sapdaru.

Sala Amfiteatru:

  • marţi, 9 februarie, ora 19.00 - "Neînţelegerea", de Albert Camus; regia Felix Alexa;

  • miercuri, 10 februarie, ora 19.00 - "Egoistul", de Jean Anouilh, regia Radu Beligan;

  • joi, 11 februarie, ora 19.00 - "Iubiri interzise", de Yukio Mishima, regia Issey Takizawa;

  • vineri, 12 februarie, ora 19.00 - "Sâmbătă, duminică, luni", de Eduardo de Filippo, regia Dinu Cernescu;

  • sâmbătă, 13 februarie, ora 19.00 - "Sinucigaşul", de Nikolai Erdman, regia Felix Alexa;

  • duminică, 14 februarie, ora 19.00 - "Cinci femei de tranziţie", de Rodica Popescu Bitănescu.

Sala Atelier:

  • marţi, 9 februarie, ora 19.00 - "Sonată pentru saxofon şi Eva", de Eugen Şerbănescu, regia Mihai Manolescu;

  • miercuri, 10 februarie, ora 19.00 - "Jocul Ielelor", de Camil Petrescu, regia Claudiu Goga;

  • joi, 11 februarie, ora 19.00 - "Lecţia", de Eugene Ionesco, regia Horaţiu Mălăele;

  • vineri, 12 febuarie, ora 19.00 - "Legenda Marelui Inchizitor", după Feodor Dostoievski, regia Radu Penciulescu;

  • sâmbătă, 13 februarie, ora 19.00 - "Randez-vous", de Tudor Muşatescu, regia Victor Moldovan;

  • duminică, 14 februarie, ora 19.00 - "Tectonica sentimentelor", de Eric Emmanuel Schmitt, regia Nicolae Scarlat.

Sala 99:

  • duminică, 14 februarie, ora 11.00 - "Teatrul naţional pentru copii", regia Marian Râlea.

Teatrul Bulandra, Sala "Toma Caragiu":

  • marţi, 9 februarie, ora 18.30 - "Crimă şi pedeapsă", după Feodor Dostoievski, regia Yuriy Kordonskiy;

  • miercuri, 10 februarie, ora 18.30 - "Crimă şi pedeapsă", după Feodor Dostoievski, regia Yuriy Kordonskiy;

  • vineri, 12 februarie, ora 19.00 - "Măscăriciul", de A.P.Cehov, regia Horaţiu Mălăele;

  • sâmbătă, 13 februarie, ora 19.00 - "Măscăriciul", de A.P.Cehov, regia Horaţiu Mălăele;

  • duminică, 14 februarie, ora 19.00 - "Scaunele", de Eugene Ionesco, regia Felix Alexa.

Teatrul Mic:

  • joi, 11 februarie, ora 19.00 - "Cum iubeşte cealaltă jumătate", de Alan Ayckbourn, regia Sanda Manu;

  • vineri, 12 februarie, ora 19.00 - "Colonia Îngerilor", de Ştefan Caraman, regia Nona Ciobanu;

  • sâmbătă, 13 februarie, ora 19.00 - "Portretul doamnei T", de Ana Maria Bamberger, regia Liana Ceterchi;

  • duminică, 14 februarie, ora 19.00 - "Furtuna", după William Shakespeare, regia Cătălina Buzoianu.

Teatrul Foarte Mic:

  • miercuri, 10 februarie, ora 19.00 - "Dacă n-ar mai fi", de Florian Zeller - premieră, regia Carmen Veştemeanu;

  • joi, 11 februarie, ora 19.00 - "Mă tot duc", după William Shakespeare;

  • vineri, 12 februarie, ora 19.00 - "Interpretul", de Tristan Bernard, regia Radu Gheorghe;

  • sâmbătă, 13 februarie, ora 19.00 - "COOLori", de Peca Ştefan, regia Diana Iliescu;

  • duminică, 14 februarie, ora 20.30 - "Sado-maso Blues Bar", de Maria Manolescu, regia Gianina Cărbunariu.

Teatrul Nottara, Sala "Horia Lovinescu":

  • luni, 8 februarie, ora 19.00 - "Blocaţi în dormitor", de John Tobias, regia Dan Tudor;

  • joi, 11 februarie, ora 19.00 - "Operele complete ale lui WLM ŞXPR", de J. Borgeson, A. Long, D. Singer, regia Petre Bokor;

  • vineri, 12 februarie, ora 19.00 - "39 de trepte", regia Petre Bokor;

  • sâmbătă, 13 februarie, ora 19.00 - "Scandal la operă!", de Ken Ludwig, regia Petre Bokor;

  • duminică, 14 februarie, ora 19.00 - "Opera de trei parale", de Bertolt Brecht, regia Diana Lupescu.

Sala "George Constantin":

  • miercuri, 10 februarie, ora 19.30 - "Momâia", cu Nicolae Urs;

  • joi, 11 februarie, ora 19.30 - "Ritmuri", regia Diana Lupescu;

  • vineri, 12 februarie, ora 19.30 - "Ai toată viaţa înainte!", după Roman Gary, regia Alina Rece;

  • sâmbătă, 13 februarie, ora 19.30 - "Vizitatorul", de Eric Emmanuel Schmitt, regia Claudiu Goga;

  • duminică, 14 februarie, ora 11.00 - Atelier de creaţie;

  • duminică, 14 februarie, ora 19.30 - "În Piaţa Vladimir", de Ludmila Razumovskaia, regia Petru Hadârcă.

Conținutul website-ului www.mediafax.ro este destinat exclusiv informării și uzului dumneavoastră personal. Este interzisă republicarea conținutului acestui site în lipsa unui acord din partea MEDIAFAX. Pentru a obține acest acord, vă rugăm să ne contactați la adresa vanzari@mediafax.ro.

 

Preluarea fără cost a materialelor de presă (text, foto si/sau video), purtătoare de drepturi de proprietate intelectuală, este aprobată de către www.mediafax.ro doar în limita a 250 de semne. Spaţiile şi URL-ul/hyperlink-ul nu sunt luate în considerare în numerotarea semnelor. Preluarea de informaţii poate fi făcută numai în acord cu termenii agreaţi şi menţionaţi aici