Guvernul a modificat sumele pentru carantinaţi: 230 de lei pe cameră şi nu de persoană. Reacţia hotelierilor
16:50, 01 Mai 2020
Ca sa rezolve problema carantinei pentru cetatenii romani veniti din zonele rosii ale Europei, autoritatile romane, in speta Prefecturile si Directiile de Sanatate Publica, au chemat hotelierii la negocieri. La începutul epidemiei în România, statul dădea 230 de lei de persoană hotelurilor. Numai că săptămâna trecută lucrurile s-au schimbat. Printr-o hotărâre de guvern, executivul a […]