Prima instalaţie de desulfurare din industria energetică a fost pusă în funcţiune la CE Rovinari
11:41, 14 Iun. 2011
Prima instalaţie de desulfurare din industria energetică a fost pusă în funcţiune, luni seară, la Complexul Energetic Rovinari, investiţia fiind de 60 de milioane de euro şi permiţând funcţionarea complexului şi după 2013 cu respectarea normativelor de mediu ale UE, transmite corespondentul MEDIAFAX