- Home
- Editorialiștii
- (04.03.2021, 05:27)
COMENTARIU Valeriu ŞUHAN: Vremea răzgândeilor...
Urmărește
798 afișări
A venit domnul Drulă, ministrul transporturilor şi ne-a zis că metroul până la Aeroportul Otopeni, n-ar mai fi potrivit.
Că o călătorie ar dura prea mult, că ar fi prea multe staţii, că se opreşte prea departe de aeroport, că ar trebui dezvoltate alte magistrale.
Ar vrea să-l facă doar parţial, până la mall-ul Băneasa, deşi bani sunt, atât de la UE, cât şi de la japonezi.
ULTIMELE ȘTIRI
-
Războiul din Ucraina, ziua 1066. Explozii la Kiev în timpul unui raid aerian / Incendiu la o rafinărie de petrol din regiunea Ryazan din Rusia
-
Djokovic, accidentat, s-a retras din semifinala de la Australian Open. Zverev, în finală
-
Trump ordonă desecretizarea documentelor despre asasinatele care i-au vizat pe Kennedy şi Martin Luther King
În sfârşit, asta e o „drulă” care îi va costa pe oamenii care locuiesc sau muncesc în Otopeni şi care aglomerează zilnic cu mii de maşini, intrarea sau ieşirea, pe DN1.
Domnul Ghinea zice că vrea să „testeze” în ce măsură poate acoperi costurile de intruziune socială, din banii destinaţi ajutorului pentru micro-intreprinderi, în urma pandemiei.
Uite, asta da, preocupare pentru ajutoare sociale...
Ultimul răzgândac, domnul Nicuşor Dan, primarul general, a suspendat cinci dintre puz-urile de sector, pentru că vrea să prevină ilegalităţile pe care acestea le-ar conţine.
Cu privire la ultima chestie, treaba e maximă !
Pe perioada suspendării, Primarul General şi ai săi, „vor analiza neconcordanţele cu legislaţia aplicabilă (...) în vederea identificării situaţiilor neconforme.”
Deci, întâi le-a suspendat, iar cât timp durează suspendarea va vedea el de ce a făcut-o...
Ca să le combinăm, domnul primar general se urcă întâi în metrou şi pe urmă se gândeşte unde vrea s-ajungă.
Poate până la urmă, constată că nu trebuia să ia metroul...
Situaţia nu-i deloc de râs, însă.
Din perspectivă juridică, potrivit specialiştilor în materie, situaţia este dramatică.
Un val de procese stă să se abată asupra primăriei generale, iar oamenii vor fi purtaţi pe drumuri aiurea.
Cel mai grav este că se subminează credibilitatea Bucureştiului ca destinaţie de investiţie.
Ca după mineriade...
Pentru cele mai importante ştiri ale zilei, transmise în timp real şi prezentate echidistant, daţi LIKE paginii noastre de Facebook!
Urmărește Mediafax pe Instagram ca să vezi imagini spectaculoase și povești din toată lumea!
Conținutul website-ului www.mediafax.ro este destinat exclusiv informării și uzului dumneavoastră personal. Este interzisă republicarea conținutului acestui site în lipsa unui acord din partea MEDIAFAX. Pentru a obține acest acord, vă rugăm să ne contactați la adresa vanzari@mediafax.ro.
Pentru companiile austriece, Ungaria a devenit un vis urât. Strabag a intrat în colimatorul guvernului maghiar prin greşelile făcute la construcţia autostrăzii M30, care leagă Miskolc şi Košice. Tronsonul trebuie demolat în totalitate şi consolidat
Cu ultimii bani şi-a cumpărat o mină abandonată care nu părea să aibă niciun viitor. Acum are o avere colosală de 200 de milioane de dolari
Oficial Direcţia Informaţii Militare: este un grad de probabilitate scăzut pentru o confruntare Rusia – NATO
Cutremur în lumea televiziunii din România! Prezentatoarea-vedetă a postului a demisionat! Declarații în premieră! A fost vreme de 11 ani printre cele mai apreciate figuri din trustul Antena
CANCAN.RO
Noua regulă pentru românii care nu locuiesc la ADRESA din buletin. Ce e obligatoriu să faci din ianuarie 2025 și de ce acte ai nevoie
GANDUL.RO
Ministrul Justiţiei: La sfârşitul lunii martie cred că SIIJ poate fi desfiinţată. "Această Secţie şi-a ratat rolul pe care l-ar fi putut avea"
ULTIMA ORǍ
vezi mai multe